A B-csoportban meglepetéssel kezdődtek a küzdelmek, hiszen Brazília (3. a világranglistán) 2–0-s vereséget szenvedett. Most itt a remek alkalom, hogy javítsanak Carlos Dunga szövetségi kapitány legényei, hiszen Chile (56.) legjobbjait fogadják. Nem csupán a két válogatott besorolása közötti különbség szól a brazilok mellett, de az eddigi egymás elleni eredmények is. Mivel ebből tengernyi sok akad, ezúttal csak a legutóbbi tíz párbajuk mérlegére hivatkozunk, amelyből egy döntetlen mellett hetet nyertek meg a brazilok, mindössze kettőt pedig a chileiek. Persze az egy kicsit óvatosságra inthet, hogy Chile a bemutatkozó mérkőzésén kétszer is hátrányba kerülve győzött 3–2-re Ecuador ellen.
A csoport másik találkozóján Mexikó (26.) és Ecuador (44.) kerül szembe. Mexikó sikeres bemutatkozásáról már esett szó, jól kezdtek, már az első játékrész derekán meg volt a kétgólos előnyük, amit végig meg is tartottak. Ecuador is jól kezdett, kétszer is előnyhöz jutott, de az utolsó tíz percben kétszer is mattolták a védelmét. Az eddigi egymás elleni mérkőzések (9–3–1) nagy mexikói fölényt mutatnak, és ha ehhez hozzátesszük, hogy a legutóbbi hat párbajukat is ők nyerték, az eddigi utolsó ecuadori siker pedig több mint húsz éve született, aligha kell megmagyaráznunk a véleményünket.
Az A-csoportban Venezuela (70.)–Peru (64.) összecsapásra kerül sor. A világranglistás helyezések szoros küzdelmet ígérnek, viszont az egymás elleni mérkőzések viszont jelentős perui fölényt mutatnak, tizenhat győzelmükkel szemben három döntetlen és négy vereség a mérleg. A bemutatkozás során Peru 3–0-ra kiütötte Uruguayt, míg Venezuela 2–2-es döntetlent játszott Boliviával.