Újpest: nagy kihívás lenne (1.)

BORBOLA BENCEBORBOLA BENCE
2007.06.21. 23:28
Címkék
Két év után visszatérhet Magyarországra Lothar Matthäus: a legutóbb az osztrák Red Bull Salzburgnál dolgozó szakember az Újpest sportigazgatója lehet. Az ötlet Pellady Péter fejéből pattant ki, a magyar válogatott korábbi menedzsere dupla üzletet ajánlott a lila-fehér klub vezetőinek: szponzornak a többek között a Real Madridot is támogató internetes fogadóirodát, a Betandwint hozná, a csapat szakmai munkájának irányítását pedig Lothar Matthäusra bízná. Kérdés, mit szól ehhez a korábbi aranylabdás világsztár...

Nem is Lothar Matthäus lenne, ha nem forrna körülötte a levegő. Az osztrák bajnok Red Bull Salzburgnál tíz nappal ezelőtt bontották fel azonnali hatállyal – évi 1.3 millió eurós fizetéssel járó – szerződését, mondván: a német szakember feleslegesen kritizálta a csapat átigazolási politikáját. Egyes osztrák lapok viszont tudni vélték, a menesztés hátterében az állhatott, hogy a szókimondó tréner viszonya túlságosan megromlott Giovanni Trapattonival, a közös munka emiatt teljesen ellehetetlenült. A korábbi magyar szövetségi kapitány ugyan összepakolt Salzburgban, ám állítja, őt senki sem rúgta ki az osztrák bajnoktól, így egyelőre az Újpesttel sem tárgyalhat. Maradjunk annyiban, az ügy igazán „Lothar Matthäus-os”.

Valóban felvetődött a lehetősége, hogy újra a magyar futballban dolgozzon?

Jól mondja, felvetődött – mondta lapunk érdeklődésére Lothar Matthäus. – Valóságalapja azonban egyelőre nem sok van.

Miért nem? Néhány napja menesztették, csapat nélkül van...

Álljunk meg egy pillanatra! Tisztázzunk valamit: engem senki sem rúgott ki a Salzburgtól.

Ezt hogy érti?

Úgy, hogy a szerződésem továbbra is érvényben van az osztrák csapatnál.

A klubnál kijelentették, hogy azonnali hatállyal megváltak öntől. Nem igaz?

Csak részben. A csapat felkészítésében valóban nem kell már részt vennem, szerződésemet viszont nem bontották fel. Nem csináltam semmi olyat, ami miatt kirúghattak volna, ok nélkül pedig meglehetősen nehéz lett volna felbontaniuk a szerződésemet. Kétezer-nyolc nyaráig a Salzburg alkalmazásában állok, így más csapatokkal egyelőre nem is tárgyalhatok.

Ez furcsa. Ezek szerint azt állítja, hogy ön továbbra is a Salzburg edzője?

Igen, csak a klub amolyan fizetett szabadságra küldött. Az újságokban én is olvastam, hogy elküldtek, hogy már szóba sem állnak velem az osztrák klubnál, a pontos tényeket viszont sehol sem írták le.

Akkor az sem igaz, hogy megkapta a végkielégítését, ennek ellenében viszont nem mondhat semmi rosszat a Salzburgról?

Nem, ez sem igaz.

hogy az Újpest szívesen látná önt sportigazgatóként?
folytatás...

Legfrissebb hírek

Amerikai pite: Portugália csak magának köszönheti a nehezebb ágat – vb-kibeszélő, 17. nap

Foci vb 2026
12 perce

„Messi, mindig Messi” – az Olé főcíme

Foci vb 2026
18 perce

Rangnick: Még sohasem éltem át hasonlót futballmeccsen!

Foci vb 2026
26 perce

Vb 2026: megvan mind a tizenhat párosítás – mutatjuk az ágrajzot!

Foci vb 2026
31 perce

Ez ám a végjáték! Két gól a 90. perc után, ami megrengette Algériát, Ausztriát – és Iránt… VIDEÓ!

Foci vb 2026
46 perce

Messi a gólokat, Argentína a tizenegyeseket halmozza a világbajnokságokon

Foci vb 2026
55 perce

Az utolsó pillanatban dőlt el: Ausztria továbbjutott, Irán kiesett – lezárult a csoportkör

Foci vb 2026
1 órája

Lionel Messi csereként döntött rekordot, Argentína százszázalékos mérleggel nyerte meg a J-csoportot

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik