A két siker nem elég

RÁC BENEDEK BALÁZSRÁC BENEDEK BALÁZS
Vágólapra másolva!
2007.06.15. 23:46
Címkék
Megvédte olasz bajnoki címét a Madaras Norberttel felálló Pro Recco, amely emellett megnyerte az Olasz Kupát, egy hét múlva pedig következhet a hab a tortán, az Euroliga négyes döntője.

Láthattuk a tévében, hogy az eltiltott Kásás Tamás és Giuseppe Porzio edző ruhástól vetette magát a vízbe a lefújás pillanatában. A meccs után is nagy ünneplés volt?Láthattuk a tévében, hogy az eltiltott Kásás Tamás és Giuseppe Porzio edző ruhástól vetette magát a vízbe a lefújás pillanatában. A meccs után is nagy ünneplés volt?

Nem mondanám – válaszolta Madaras Norbert. – Tavaly a szezon utolsó mérkőzése volt a bajnoki döntő, most viszont még hátravan az Euroliga négyes döntője.

Milyen volt Kásás Tamás nélkül játszani?

Jobb lett volna, ha ott van, éreztük a hiányát, de azt is tudtuk, az ötödik meccsen, Nápolyban sem játszhatna. Ezért jobban szerettük volna most befejezni a finálét.

A második negyed elején feljött három kettőre a Posillipo, ám ön rendkívül fontos gólt szerzett.

Ez lett volna az utolsó lehetősége a Posillipónak, hogy közel kerüljön hozzánk. Döntő volt, hogy utána továbbra is jól védekeztünk, sőt több emberhátrányt is ki tudtunk védekezni. Ráadásul több jó játékosunk van, mint nekik, és kevésbé voltunk fáradtak.

Tavaly ötvenkét gólt szerzett az alapszakaszban, az idén „csak” negyvenötöt. Milyennek értékeli a teljesítményét?

Nagyon vegyesek az érzéseim. Egy-két meccsen maradtak bennem gólok, illetve jó teljesítmény is, de meg kell jegyeznem, nagyon jó csapat a Recco, az idén újabb játékosok érkeztek. Mondhatni, kicsit olyanok vagyunk, mint egy válogatott, nehéz lenne kiemelni bárkit is, a sok jó játékosból mindig van legalább egy, aki maradandót alkot: a döntő utolsó meccsén például Alessandro Calcaterra.

Megvédték a bajnoki címüket, Olasz Kupát nyertek. Van ennél feljebb?

Nem nagyon, de ha fokozni nem is tudjuk jövőre, ezeket a kiváló eredményeket meg lehet ismételni. Ráadásul még nem nyertünk meg mindent, a jövő héten rendezik az Euroliga négyes döntőjét. Ha Milánóban is nyerni tudnánk, akkor mondhatnánk, hogy ez a csúcs.

Figyelemmel kíséri az itthoni bajnoki döntőt?

Természetesen. Eddig nagyon érdekes. Nem számítottam rá, hogy így alakul, nem tudtam, mire lesz képes a Vasas Steinmetz Ádám nélkül. Persze vannak olyan esetek, amikor egy kulcsjátékos kiesése lökést ad a csapatnak, és még egységesebbé teszi, ezért is le a kalappal a Vasas előtt!

Kicsit foglalkozzunk a jövő évvel. Tavaly Szivós Márton lett ön mellett bajnok, az idén Kásás Tamás. Jövőre kiből „csinál” olasz bajnokot?

Először magamból szeretnék Euroliga-győztest. Csak azért kérdezem, mert hallani, hogy jövőre hazatér. Ha így lesz, az olimpia miatt teszi? Én is sok mindent hallottam már, de még semmi biztosat sem tudok, erre a kérdésre egy hét múlva térjünk vissza. A világversenyekre évről évre itt is fel tudtam készülni, szóval ezzel nem lenne gond. Az Euroliga négyes döntője után meglátjuk, hol pólózom ősztől.

Legfrissebb hírek

Női kosár Euroliga: a hangulatra nem lehet panasz Lublinban

Kosárlabda
1 perce

Fritsch Róbert és Vitek Dárius is elődöntős a zágrábi világbajnokságon

Birkózás
2 perce

Elhunyt Könye Irma, a Honvéd sokszoros bajnok atlétája és edzője

Atlétika
12 perce

Női kézi: a BL-riválisnál folytatja a Ferencváros korábbi klasszisa – sajtóhír

Kézilabda
30 perce

Andy Robertson: Most rögtön kérem a Puskás-díjat

Bajnokok Ligája
34 perce

Kapitányváltás lehet labdarúgó-válogatottunk csoportellenfelénél – sajtóhír

Foci vb 2026
43 perce

Sorsoltak a 2025-ös Hungarian Darts Trophyra – Major Van Barneveldet, Sárai Aspinallt kapta ellenfélül

Egyéb egyéni
45 perce

Bátori Lilianna a 20. helyen végzett a női magasugrásban

Atlétika
46 perce
Ezek is érdekelhetik