Elsöprő lendület

CH. GÁLL ANDRÁS, MÓCZÁN ZOLTÁNCH. GÁLL ANDRÁS, MÓCZÁN ZOLTÁN
2007.03.30. 01:48
Rangadónak indult, aztán viszonylag sima meccs lett belőle: a MiZo-Pécs otthonában ugyanolyan magabiztosan verte meg a BSE-ESMA csapatát, mint nem is olyan régen a Városmajorban…

A női NB I utolsó előtti forduló jában a MiZo-Pécsnek mindenképpen le kellett győznie a nemrégiben a bajnokesélyes MKBEuroleasing ellen diadalmaskodó BSE-ESMA-t, ha a címvédő azt akarta, hogy a jövő szerdai, az alapszakaszt záró soproni csúcsrangadónak legyen tétje. Ehhez képest a városmajoriak ragadták magukhoz a kezdeményezést (2–4), amire a házigazda 8–0-s szakasszal reagált. A vendégek azonban még véletlenül sem omlottak össze, az első negyedben ontották a triplákat – ahogy a Sopron ellen –, sőt a 15. percben, 26–28-nál újból átvették a vezetést! Az expécsi Angela Djelmis presztízskérdést csinált a mérkőzésből, a tizenkettedik percben már harmadik triplájánál és tizenkettedik pontjánál járt, amikor megemberelte magát a bajnok, és Béres Tímea, Iványi Dalma, valamint Fegyverneky Zsófia kosaraival ellépett ellenfelétől (45–33).

A nézőtér ezúttal a megszokottnál foghíjasabb volt, ott szurkolt viszont hitvesének, Béres Tímeának az újdonsült férfi szövetségi kapitány, Sztojan Ivkovics. A nagyszünetben egyebek mellett azon is elgondolkodhatott a krónikás, vajon milyen is a magyar női kosárlabdázás hátországa. Tudniillik az előmérkőzésen a pécsi juniorok 39 pontos különbséggel verték meg a bajnokságban már behozhatatlan előnnyel vezető BSE-t…

A második félidő centeriskolával indult – Simone Edwards volt a tanárnő, Violeta Vukovics és Papp Krisztina a nebuló –, és 54–35-nél megint időt kellett kérnie Farkas Sándornak, a látogatók rutinos mesterének. A 25. percre Papp, a budaiak mesterlövésze összeszedte negyedik személyi hibáját, ez sem a piros mezesek malmára hajtotta a vizet. Aztán 65–45-nél meglett a közönség által kórusban ünnepelt húszpontos különbség – Vickie Johnson jóvoltából –, s a máskor keveset foglalkoztatott Ivana Dojcsinovics pályára küldése is jelezte, hogy Rátgéber László szerint már a harmadik negyedben elkezdődött a tét nélküli levezetés periódusa.