A vert mezőnyben

BORSIK RICHÁRDBORSIK RICHÁRD
Vágólapra másolva!
2007.03.25. 00:08
Címkék
Idény eleji formában és némiképp balszerencsésen szerepeltek a magyarok a kairói Világkupa-verseny női döntőjében. A futás előtt a mieink már távolra kerültek a jó helyezésektől, a helyzet a záró számot követően sem változott.

Vörös Zsuzsanna szokás szerint érmes pozícióban állt három szám után, de sajnos az ősz óta tartó rossz lósorsolása folytatódott, az akadályok előtt gonoszul fékező négylábúját a lovaspálcájával kellett rábírnia a sportszerű viselkedésre. Ez sikerült, a dobogó azonban elúszott, Vörös legjobb magyarként a 18. lett. Máthé Vivien egy kacifántos ugrást követően beesett a lova alá, és találkozott a patáival. A helyszíni orvosi vizsgálat szerint nem esett baja, de óvatosságból nem engedték futni. Füri Csilla önmagához képest jól lőtt, kicsivel gyengébben vívott, viszont hibátlanul lovagolt. A fiatal Bartalis Zsófia megküzdött a felnőttmezőnnyel, és nem vallott szégyent. Kulcsár Antal szövetségi kapitány nem volt boldog a verseny után.

„Vörös Zsuzsannának a lovaglás mellett a sorsolást is gyakorolnia kellene. Hihetetlen, de tavaly ősz óta nem képes normális lovat húzni magának. Máthé Vivien dermesztő pillanatokat élt át a ló alatt. Szerencsére megúszta, de úgy gondoltam, jobb, ha futni már nem engedem. Összességében tapasztaltam jó jeleket ebben a tipikus év eleji teljesítményben. A kiegyenlített mezőnyben zajló vívás közben az volt az érzésem, hogy a lányok kicsit feszültek, ennek talán az volt az oka, hogy számukra a kairói viadal egyben válogatóverseny is” – értékelt Kulcsár.

A nemzetközi szövetség elnöke, Klaus Schormann dicsérte az egyiptomi házigazdákat a magas színvonalú szervezésért. Úgy tűnik, ez inkább csak diplomatikus gesztus, mert a magyarok tapasztalatai mások ezen a téren. „A verseny időpontjai csak tájékoztató jellegűek” – véleményezte a körülményeket tömören a szövetségi kapitány.

Legfrissebb hírek

Visszavonult a 33-szoros skót válogatott labdarúgó

Angol labdarúgás
10 perce

Keretet hirdet Marco Rossi – mi is a csatárkérdésre keressük a választ

Magyar válogatott
53 perce

Babosék lesznek Stollárék ellenfelei Pekingben

Tenisz
1 órája

Meghalt Lukaku édesapja, korábbi válogatott labdarúgó

Minden más foci
1 órája

Balogh Botond célja a válogatottság a Kocaelisporból

Légiósok
1 órája

Fociláz a Puskás Arénánál – fergeteges sikert hozott a Nemzeti Sportügynökség ifjúsági tornája

Minden más foci
7 órája

Keddi sportműsor: Marco Rossi keretet hirdet, Galatasaray–Liverpool a BL-ben

Birkózás
9 órája

Balogh Botond: A Süperlig testhez álló feladat; keretet hirdet Rossi

E-újság
9 órája
Ezek is érdekelhetik