Lékó Péter remivel kezdett

R. P.R. P.
Vágólapra másolva!
2007.02.19. 00:51
Címkék
Magyar idő szerint szombat este fél 11-kor elkezdődött az esztendő egyik legerősebb szupertornája a mexikói Moreliában. A verseny része a hagyományos linaresi viadalnak, ahol a második félidőt bonyolítják le a hetedik forduló után.
Lékó Péter alaposan megizzasztotta az ukrán Vaszilij Ivancsukot
Lékó Péter alaposan megizzasztotta az ukrán Vaszilij Ivancsukot
Lékó Péter alaposan megizzasztotta az ukrán Vaszilij Ivancsukot
Lékó Péter alaposan megizzasztotta az ukrán Vaszilij Ivancsukot
Lékó Péter alaposan megizzasztotta az ukrán Vaszilij Ivancsukot
Lékó Péter alaposan megizzasztotta az ukrán Vaszilij Ivancsukot

Lékó Péternek nem volt könnyű dolga a nyitó napon, mert a sötét bábukat irányítva Vaszilij Ivancsuk ellen kellett asztalhoz ülnie. Az ukrán nagymester az azeri Tejmur Radzsabov visszalépése után vállalta a részvételt a tornán, így Lékó Péter – a többiekhez hasonlóan – nem készülhetett fel alaposabban riválisára.
Kettejük találkozója rendkívül nagy időzavarban zajlott. Lékó Péter nem sokkal a játszma vége előtt tisztelőnybe került, de riválisa örökös sakkal tartani tudta a döntetlent. A parti befejezésének pillanatában Ivancsuknak mindössze két másodperce maradt.

A világelső bolgár Veszelin Topalov és az indiai Viswanathan Anand is alaposan megizzasztotta egymást – bár csupán harmincat léptek –, de végül maradt a remi.
A játéknap egyetlen győzelmét a legfiatalabb és egyben a legkisebb értékszámú Magnus Carlsen aratta. A norvég csodagyerek valósággal átgázolt az orosz Alekszandr Morozevicsen.

NEMZETKÖZI SZUPERTORNA, MORELIA, LINARES
Átlagértékszám: 2746, XX. kategória. 1. forduló: Ivancsuk (ukrán, 2750)–Lékó Péter (magyar, 2749) döntetlen, Topalov (bolgár, 2783)–Anand (indiai, 2779) döntetlen, Szvidler (orosz, 2728)–Aronjan (örmény, 2744) döntetlen, Carlsen (norvég, 2690)–Morozevics (orosz, 2741) 1:0
Legfrissebb hírek

Kék, fehér, piros – így alakult át a Ferrari a Miami Nagydíjra – képek

F1
1 órája

Flick: Ez megfelelt egy döntő előtti döntőnek

Bajnokok Ligája
1 órája

Csütörtöki sportműsor: a Szeged és a Veszprém is visszavágót játszik a férfi kézi BL-ben

Minden más foci
1 órája

Ronnie O’Sullivan is bejutott az elődöntőbe a sznúker-vb-n

Egyéb egyéni
2 órája

Yamal és Dumfries parádézott, hatgólos döntetlen a Barca–Inter párharc első meccsén!

Bajnokok Ligája
2 órája

Swiatek 0:6-os kezdés után jutott tovább Madridban, Szabalenka elbúcsúztatta Kosztyukot

Tenisz
2 órája

Szépített a Barcelona a férfi kosár Euroliga negyeddöntőjében

Kosárlabda
2 órája

Négyes döntős a Füchse Berlin és a Nantes a férfi kézi BL-ben

Kézilabda
2 órája
Ezek is érdekelhetik