Az NSO ajánlja:
Az NSO ajánlja:
A mérkőzésrendezés újonnan bevezetett szigorú feltételei felháborodást váltottak ki az olasz klubok jó részénél: némelyek (például a Serie B-s Napoli) sztrájkkal, mások külföldre költözéssel fenyegetőznek. A politikai vezetőség nem hajlandó alkudozni, amelyik aréna megbukik az olasz kormány rendkívüli bizottságának terepbejáró szemléjén, az becsukhatja kapuit a szurkolók előtt.
A jelenlegi állás szerint a Serie A-ban hat város – Cagliari, Genova, Palermo, Roma, Siena és Torino – képes az új szabályoknak megfelelően mérkőzést rendezni (tegnap még csak négy város felelt meg, kettő ezek szerint „rendbe jött”) így a listáról lemaradó, egyaránt a San Sirót használó Internél és Milannál most igencsak nagy a baj – bár egy hónap múlva a bérletesek valamennyi stadionba bemehetnek.
A helyzetet súlyosbítja, hogy mindkét együttes érdekelt a tavaszi Bajnokok Ligája-küzdelmekben, márpedig a friss rendelkezések a nemzetközi mérkőzésekre is vonatkoznak.
Mivel a két klub vezetőségének van annyi üzleti érzéke, hogy belássa, jobb a szomszédban játszani nézők előtt, mint az édes, de romos „otthon”-ban szurkolók nélkül, az ideiglenes költözés immár nagyon is valószínű lehetőségként vetődött fel a milánói párosnál.
A tervek szerint az Inter a soron következő, február 21-i Bajnokok Ligája-mérkőzését Genovában vagy Palermóban játszaná a Valencia ellen, míg a Milan egyenesen külföldre vinné a Celtic elleni, „hazai” március 7-i nyolcaddöntőjét. A két lehetőséget Franciaország és Svájc jelenti, előbbi esetben még nincs konkrét ötlet a helyszínre, utóbbi verzióban a berni Wankdorf Stadion szerepel.
Szintén az olasz stadionállapotok kérdéséhez kapcsolódik, hogy a labdarúgó-szövetség rábólintott a Juventus intézményrekonstrukciós tervére, amely a Stadio delle Alpi felújítását foglalja magába. A 42 ezres új aréna 130 millió eurós (32.5 milliárd forint) munkálatai azonban csak akkor kezdődnek el, ha Olaszország nyeri el a 2012-es Európa-bajnokság rendezési jogát.
Így tulajdonképpen, ha közvetve is, de az Európai Labdarúgó-szövetség kezébe került a döntés arról, hogy legyen-e a kontinens egyik legnépszerűbb csapatának korszerű stadionja.
Kétségkívül ügyes fogás, ha azt nézzük: az európai futballszervezet elnöki székében Michel Platini, a Juventus történetének talán legnagyobb sztárja ül...
Tinédzsert vádol az ügyészség
Tegnap hallgatta ki az olasz államügyészség azt a tizenhét éves fiatalembert, akit a Catania–Palermo mérkőzést követő zavargások során elhunyt Filippo Raciti rendőr haláláért tesznek felelőssé. A 38 éves férfi azután vesztette életét, hogy egy kemény tárggyal megdobták, és kocsijába házilag készített bombát hajítottak. Ami a kemény tárgyat illeti, a csütörtökön napvilágot látott videofelvételek megoldották a rejtélyt: a képsorokon jól kivehető, amint az egyik cataniai ultracsoport tinédzser tagja a stadion északi szárnyának mellékhelyiségéből kiszakított mosdókagylóval eltalálja a rendőrt. A fiú, aki beismerte tettét, egyike a kedd estig letartóztatott negyven személynek, akik közül tizenhat fiatalkorú.
Félig zárt kapus forduló
A Serie A vasárnapi játéknapjának (23. forduló) mérkőzéseit egységesen 15 órás kezdéssel rendezik, miután az esetleges esti időpontokat túlságosan veszélyesnek találta a futballvezetőség. A tíz találkozóból előreláthatólag ötöt nézők nélkül bonyolítanak le. A megkülönböztetés miatt a játékos szakszervezet a sztrájkot fontolgatja. Érdekesség, hogy a korlátozások miatt a fordulónkénti 68 millió eurós (17 milliárd forint) nyereség ezen a hétvégén a felére csökken.
A forduló nyilvános mérkőzései: - Cagliari–Siena
- Palermo–Empoli
- Roma–Parma
- Sampdoria–Ascoli
- Torino–Reggina
A forduló zárt kapus mérkőzései:- Atalanta–Lazio
- Chievo–Inter
- Fiorentina–Udinese
- Messina–Catania
- Milan–Livorno
(A vasárnap idegenben pályára lépő csapatok közül csak a Siena stadionja alkalmas a meccsrendezésre.)