Csak a szünetig élt a remény

LASZTOMÉRY ANDRÁSLASZTOMÉRY ANDRÁS
2007.01.18. 01:42
A hazai pályán összeszedett hétpontos hátrány ellenére a hatodik percben Török Szilvia triplája után már a Szeged állt továbbjutásra (7–15).
A 24. percben pedig még jobban álltak a szegediek, Török sikeres büntetői után már 43–30-as magyar előnyt mutatott az eredményjelző. Az irányító azonban összeszedte negyedik személyi hibáját, ezért cserére kényszerült Peresztegi Nagy Ákos, a szegediek szakvezetője. Innentől kezdve a játék képe teljesen megváltozott. Kelly Mazzanténak, Ivana Jalcovának és Daniela Cikosovának bejöttek a kinti dobásai, melyekkel a Kassa a maga javára fordította az eredményt. A Szeviép a meccs második felében pontatlanul játszott, és a hazaiak 41–13-as 15 percének nem tudott ellenállni.A LEGJOBB 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT, VISSZAVÁGÓ
k-CERO VODS KOSICE (szlovák) - SZEVIÉP-SZEGED 71–56
(17–21, 11–11, 21–16, 22–8)

Kassa, 1000 néző. V: Reatto (olasz), Mouton (luxemburgi)

KOSICE: CIKOSOVÁ 11/9, JALCOVÁ 15/3, MAZZANTE 20/12, MCCARVILLE 17, G. Branzova. Cs: Jurcenková 6, Michulková, Barényiová, Ruzicková 2. Edző: Vladimír Karnay
SZEGED: Török 5/3, Fürész E. 4, Mészáros 8/6, TOMOVA 18/6, KAJDACSI 14. Cs: Russai 4, Szlimák, Izsák 3/3. Edző: Peresztegi Nagy Ákos
Az eredmény alakulása. 4. p.: 7–10. 6. p.: 7–15. 9. p.: 15–17. 15. p.: 23–30. 20. p.: 28–30. 22. p.: 30–39. 28. p.: 45–43. 33. p.: 56–48. 39. p.: 69–53
Továbbjutott: kettős győzelemmel a Kosice (144–122)

Mestermérleg
Vladimír Karnay:
– A mérkőzés első felében nem koncentráltunk eléggé, s ez feküdt a szegedieknek. Ám a fordulás után felpörgettük a játékot.
Peresztegi Nagy Ákos: – A harmadik negyed közepéig megvalósítottuk, amit elterveztünk, ezután megváltozott a játék képe: a hazaiaknak minden összejött, nekünk semmi, játékunk szétesett.