Veszélyben a Sportkórház?

B. R.B. R.
2006.11.25. 02:54
Címkék
A Magyar Olimpiai Bizottság elnökségi ülésén dr. Berkes István, az Országos Sportegészségügyi Intézet főigazgatója bejelentette: nem hivatalos hírek szerint elképzelhető, hogy a magyar sport egészségügyi fellegvárát rehabilitációs intézetté alakítják át.
„Érdeklődve és aggódva várjuk a keddet, amikorra az országos egészségügyi intézetek vezetőit berendelték a minisztériumba. A Sportkórház nem szerepel azon a harmincegy nevet tartalmazó listán, amely a kiemelt, védett egészségügyi intézeteket foglalja magába. Bízunk benne, hogy a felelős döntéshozók figyelembe veszik a Sportkórház egyetemes sportegészségügyi értékét” – mondta dr. Berkes István. Az elnökségi ülésen szó esett a MOB 2007-es költségvetéséről is, amely 164-ről 184 millió forintra emeli a sportági szakszövetségek, az olimpiai kerettagok és az olimpiai műhelyek támogatását – amelyet a MOB kizárólag saját bevételének terhére folyósít. A MOB működési támogatására előirányzott állami hozzájárulás eközben minden eddiginél kisebb összeget jelentene 2007-ben, a versenysport legmagasabb szintű támogatása pedig 300 millió forinttal kevesebb lenne a korábban megismert számokhoz – 1.7 milliárd plusz 500 millió – képest.
Legfrissebb hírek

Felkészülés. a Nyíregyháza kétgólós vereséget szenvedett a Wolfsbergtől

Labdarúgó NB I
4 perce

Ferrari: Kissé furcsa, amikor sárga zászló mellett szerzed meg a pole pozíciót

F1
18 perce

Újra a németek meccsén működik közre a marokkói játékvezető

Foci vb 2026
19 perce

A potyázó Muslera elnézést kért a vb-n nyújtott teljesítménye miatt

Foci vb 2026
25 perce

Márton Richárd Eb-szintet úszott 200 pillangón

Úszás
26 perce

Triatlon-vk: szép magyar teljesítmények már az elődöntőben

Egyéb egyéni
29 perce

Az első meccs után visszalépett a címvédő a strandröplabda ob-n

Röplabda
32 perce

Argentína sötétkékben zárja az első szakaszt – a J-csoport mai mezei

Foci vb 2026
45 perce
Ezek is érdekelhetik