Lehengerlő hajrát nyitott a Pécs

CH. GÁLL ANDRÁS, MÓCZÁN ZOLTÁNCH. GÁLL ANDRÁS, MÓCZÁN ZOLTÁN
2006.11.17. 01:15
Döcögő kezdés után szédületes második félidőt produkált a MiZo-Pécs, és harmadik meccsén második győzelmét aratta az Euroligában.
A pécsi védelemmel szemben (középen Iványi Dalma veszi ki a labdát Szviatlana Volnaja kezébôl) nem volt ellenszere a cseh csapatnak a második félidôben
Laufer Péter

Amíg csaknem négyezer néző kijön egy Euroliga-meccsre, addig van remény az újjászületésre.
A hazaiak kedélyállapotát javíthatta, hogy mindkét bourges-i beteg, Béres Tímea és Fegyverneky Zsófia is játékra jelentkezett, persze botorság lett volna tőlük elvárni kirobbanó formát a többnapos kihagyás, gyengélkedés után.

A csehek a januárihoz képest jócskán megerősített felállásban futottak ki a parkettra, soraikban mindössze egyetlen cseh kosarassal, Michaela Pavlickovával, ezzel szemben a Pécs a negyed közepén már tiszta magyar ötössel rohamozta a vendégkosarat. Egy darabig sikerrel (10–5), aztán két perc leforgása alatt jött tizenhárom prágai pont baranyai válasz nélkül, s 10–18-nál kényelmetlenül kezdtek fészkelődni székeiken a máshoz szokott pécsi szurkolók.

A legriasztóbb az volt, hogy a szabad labdákat is rendre a látogatók szerezték meg, jóllehet korábban az ilyesmi elképzelhetetlen volt a Lauber Dezső Sportcsarnokban. 12–20-nál jött a rövid szünet, majd a pécsi talpra állás. Amra Dapo és Vickie Johnson vezette a 9–0-s hazai rohamot, melynek következtében a 13. percben már 21–20 állt a táblán – ide. Az ilyenkor menetrendszerűen elkövetkező állóháborút Janell Burse fűszerezte azzal, hogy könyökkel kiütötte Vajda Annát, mire több ezer ember megrökönyödésére pécsi szabálytalanságot, s két vendégbüntetőt jelzett a német bíró!

Johnson azonban ellenállhatatlan volt ezen az estén, egyik duplát szerezte a másik után betörésekből, de ekkor még nem sikerült elhúzni, sőt a félidőt 35–32-re a csehek nyerték meg, majd fordulás után Szviatlana Volnaja triplájával már hat ponttal „mentek”.

A sokadik pécsi ellentámadást ezúttal Béres vezérelte, s máris 42–38 volt ide egy tízes szériának köszönhetően. Sajnos Jennifer Whittle használhatatlan volt, csak percekre lehetett beküldeni, 43–42-re megint a prágaiak vezettek. Bujdosó a 29. percben iratkozott fel a táblára egy duplával, majd gyorsan bevert még egyet, Iványi kosarat szerzett, Béres leszedte saját labdáját, és javított, s mivel a csehek sorozatosan hibáztak, elkezdtünk bizakodni a végső győzelemben. Főleg, hogy a hazai pontözönt Bujdosó egy újabb remek kosárral toldotta meg, s 53–43-nál Lubor Blazek edző tekintetében jókora kétségbeeséssel kérte ki idejét.

Mindhiába. Bujdosó huszonegyedik születésnapja előestéjén kegyelmi állapotban kosarazott, s triplával koronázta meg a 22–0-s magyar menetelést. Ekkor már 64–43 állt a táblán, és az utolsó öt perc a pécsi dalárda nótabemutatójára is kiváló lehetőséget biztosított…

Mestermérleg
Rátgéber László, a Pécs vezetőedzője: Adva van a pécsi helyzet: harcolni kifulladásig, ahogy mindig is tettük. A közönségünk úgy szurkol, ahogy senki sehol máshol, a palánk alatti játékunk pedig olyan, amilyen.

Lubor Blazek, a Praha vezetőedzője:
Egy félidőn át minden stimmelt, aztán számomra is érthetetlenül összeomlottunk. Az az igazság, hogy nem voltam képes rájönni, milyen elgondolás alapján fújnak a játékvezetők…