Lezárult a nyári Tour de France óta tartó spanyol doppingbotrány: minden érintett kerékpárost felmentettek.
A spanyol doktor, Eufemiano Fuentes nevéhez köthető doppingügy májusig nyúlik vissza, amikor a Giro d’Italia alatt a spanyol rendőrség előállította a Liberty Seguros csapat vezetőjét, Manolo Saizot, doppingkészítményeket foglalt le, majd a Francia körverseny rajtja előtt egy nappal nyilvánosságra került Fuentes doktor listája, amelyen több klasszis neve is szerepelt, köztük a német Jan Ullriché, az olasz Ivan Bassóé is.A listán szereplőket visszaléptették, a spanyol rendőrség pedig hatalmas erőkkel nyomozni kezdett. Egy pillanatra még az is felvetődhetett, hogy elkezdődhet a kerékpársport megtisztulása.A nyomozás lelassult, az ügyet csak az időnként felbukkanó (rész)információk tartották életben, pozitív mintát senki sem produkált. Ezzel indokolta az Olasz Olimpiai Bizottság is az idei Giro győztesének, Bassónak a felmentését, s ekkor már sejthettük: minden megy tovább a régi kerékvágásban. Az ügy végére szombaton került pont, amikor a Spanyol Kerékpáros-szövetség (RFEC) bejelentette: a jelenleg érvényes jogi szabályokra hivatkozva megszünteti a nyomozást az érintett versenyzőkkel szemben, a vizsgálatokat csak Saizcal és Fuentesszel szemben folytatják. A kerekesek visszakapták licencüket.„Mélységen csalódott vagyok” – jelentette ki a hír hallatán Pat McQuaid, a Nemzetközi Kerékpáros-szövetség (UCI) elnöke. A német Jan Ullrich érezhet még vele együtt, ő azért, mert miközben a spanyolok zöld utat adtak kerekeseiknek, akárcsak az olaszok Bassónak, neki nincs licence.
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik





