Czigler, a morcos porcos

MIHÁLYI ANDRÁSMIHÁLYI ANDRÁS
Vágólapra másolva!
2006.10.17. 22:38
Címkék
Az előző héten végre elkezdődött a szurkolók által várva várt pontvadászat a férfiaknál és a nőknél, de sokan lemaradtak a nyitányról ilyen-olyan okokból, főleg sérülések miatt. Az alábbiakban megpróbáljuk felgöngyölíteni, ki miért hiányzott a nevesebb játékosok közül – persze a helyszűke miatt a teljesség igénye nélkül, mivel sajnos sokan bajlódnak különböző nyavalyákkal.
A legprominensebb személyiség, aki nem léphetett pályára a nyitó fordulóban, egyértelműen Czigler László: az Atomerőmű SE 139-szeres válogatott centerének porccal operálták a térdét, ami miatt két-három hetes pihenő vár rá. Csapattársára, a szlovén Jure Balazicra viszont kétszer ennyi, mert ő talpközépcsonttörést szenvedett egy rossz talajfogás miatt, így aztán valószínűleg nem lehet ott a csapatban még november hetedikén sem, amikor a magyar bajnok paksiak megkezdik szereplésüket az Európa-kupában.

Székesfehérvárott és Debrecenben sem számíthatott a gondosan kiválasztott idegenlégiósra az edző, ami nagy érvágás a csapatoknak. Az albacompos Kenneth Lowe esete hétköznapibb, neki csak egy egyszerű artroszkópos térdműtéte volt, ki kellett tisztítani a bedobó edzőmeccsen megsérült testrészét, a Vadkakasok kötelékébe tartozó szerb Milos Mirkovicsnak viszont a szívével volt baj. No nem kell megijedni, állítólag nem nagy, de egy katéteres beavatkozás miatt, amelyet Olaszországban végeztek el, legalább öt napot ki kell hagynia.
Legfrissebb hírek

Gera Dániel: Diósgyőrből Iránba; interjú Gyulay Zsolttal

E-újság
3 órája

Van Gerwen nyerte meg a darts Premier League első állomását

Egyéb egyéni
3 órája

Pénteki sportműsor: Kisvárda–Kazincbarcika, megnyitó a téli olimpián

Minden más foci
3 órája

Sava-borsa – Malonyai Péter jegyzete

Vízilabda
3 órája

Megroppanhat a norvég síbirodalom – Karádi Zoltán publicisztikája

Téli olimpia 2026
3 órája

Kikapott Dubaiban a Real Madrid a férfi kosár Euroligában – videó

Kosárlabda
3 órája

Utolsóként a Strasbourg jutott be a legjobb nyolc közé a Francia Kupában

Francia labdarúgás
4 órája

Az Atalanta célratörő játékkal leiskolázta a Juventust, és elődöntőbe jutott az Olasz Kupában

Olasz labdarúgás
4 órája
Ezek is érdekelhetik