Ismét betalált a gólkirályjelölt

Lapincs Attila, Sinkovics GáborLapincs Attila, Sinkovics Gábor
2006.10.15. 02:56
Bajzát Péter továbbra is jó formában van: a győriek gólerős játékosa ezúttal is a kapuba talált, és mivel társai is iparkodtak, az ETO könnyednek tűnő, mégis izzadságszagú győzelmet aratott a helyzeteit kihagyó Kaposvárral szemben.
Az egyre jobb formában játszó és gólerôs Bajzát Péterrel (jobbra) a kaposvári védôk nem tudtak mit kezdeni, Gyôrben már a dobogó a cél
Lesz itt futball. Ha nem jövőre, akkor öt, tíz vagy húsz év múlva. Az ETO tizennégy évesekből álló csapata gólparádét rendezve 14–0-ra verte meg a gyirmóti legényeket, megmutatva, hogy egyszer majd láthatnak a győri drukkerek a Szabó, Szentes, Hajszán csatársorhoz hasonló gólveszélyes triót. A jelen viszont még jóval szerényebb. Épül, szépül az ETO stadionja, a csapat így albérletbe kényszerülve a DAC-pályán fogadja az ellenfeleket, igazi békebeli hangulatban. Közel a játéktér, kevés a néző, így minden szó hallatszik, minden egyes rezdülés pontosan látszik. A győriek valamelyest megszokhatták ezt az állapotot, hiszen ezen a szombaton meglehetősen gyorsan láttak munkához. Mátyus János 11-esből szerzett gólja megadta a meccs alaphangulatát, hogy aztán a rendkívül agilisan, veszélyesen futballozó Bajzát Péter már kettőre növelje a hazai előnyt. Az optimistább és ebéd utáni hurráhangulatban lévő ETO-drukkerek már gólparádét emlegettek, ám a folytatásban magára talált a Kaposvár – ugyanúgy, mint a korábbi meccseken is. A Rákóczi általában rendkívül stílusosan, olykor látványosan szövi akcióit – nem volt ez másként a győri albérletben sem –, a kaposvári labdarúgók rengeteg ziccert dolgoznak ki – és rontanak el. Ezt tették most is, így aztán a szünetig maradt a kétgólos hazai vezetés, ám ekkor még a peszszimistább hazai drukkerek is úgy vélekedtek: nincs ez a meccs még lefutva.

Akik „vendégfeltámadást” vártak, nem csalódtak. Az a mintegy húsz Rákóczi-szurkoló, aki elkísérte a csapatot, örömmel láthatta, hogy kedvenceik egyre-másra vezetik akcióikat a felzárkózás és az egyenlítés reményében. Meg is volt a nagy lehetőség, tizenegyeshez jutottak a vendégek, ám az ősszel eddig még gólképtelen és helyzetek sokaságát elhibázó Oláh Lóránt elrontotta a büntetőt. Az ETO ettől magához tért, és a harmadik győri találat gyakorlatilag eldöntötte a nagy kérdéseket. A kiállítás után óriási mezőnyfölénybe került a Rákóczi, de a Kovács Zoltán–Mátyus János tengely, no meg a rutinos Szasa Sztevanovics irányította ETO-védelem magabiztosan állt a lábán. Hazai szinten nem volt rossz meccs, helyzetek itt is, ott is, és a Győr végül jobb helyzetkihasználásával meg Bajzát Péter kimagasló teljesítményével rászolgált a győzelemre. Joggal bosszankodtak a kaposváriak, csapatuk ugyanis hiába futballozik olykor látványosan, s hiába az újabb és újabb ziccerek, ha a csapat korábbi gólvágója, Oláh Lóránt rendre elhibázza őket. Ettől függetlenül jogosan szólt a taps a győrieknek, köztük Mátyus Jánosnak, aki a meccs után ezt mondta: „Dobogóra szeretnénk állni.”

Szavazás

Melyik csapat nyeri a magyar bajnokságot?

---- 3. perc: Alves került helyzetbe a hazai kapu előtt, 13 méterről leadott lövése után a labda a kapu fölött hagyta el a játékteret.
5. perc: Dudás ívelt a jobb oldalról a vendégkapu előterébe, Vasziljevics kézzel ért a labdába, Bognár játékvezető büntetőt ítélt. A tizenegyesből Mátyus ballal higgadtan a kapu jobb oldalába helyezett.
1–0
14. perc:
Virág küzdött meg a labdáért a bal oldalon, pontosan adott középre, ahol az érkező Bajzát védőjét megelőzve, hat méterről Milinte fölött a kapu közepébe fejelt.
2–0
18. perc:
Az elmélázó hazai védők között Vasziljevics elé került a labda, ő a balösszekötő helyéről, 17 méterről kapásból laposan lőtt, de a labda a jobb alsó sarok mellett hagyta el a játékteret.
37. perc: Szakály próbálkozott lövéssel a kaputól 30 méterre, de a középre tartó labdát Sztevanovics hárította.
47. perc: Vasziljevics tört kapura középen, de mielőtt helyzetbe került volna, Mátyus buktatta, tizenegyes. Oláh állt oda a labdához, a bal alsó sarkot célozta meg, de Sztevanovics bravúrral hárította a lövését.
52. perc: Tóth Péter jobb oldali szöglete után a hosszú saroknál érkező Mátyus hat méterről fejelt, de a jobb alsó sarokra tartó labdát Milinte bravúrral hárította. Ismét Mátyus elé került a labda, de ő jobb lábbal nagy erővel a jobb kapufára lőtt.
57. perc: Oláh tört kapura a jobb oldalról, kicselezte a rátámadó Regedeit, majd fordulásból ballal, 12 méterről lőtt, de a középre tartó labdát Sztevanovics hárította.
61. perc: Vasziljevics próbálkozott szabadrúgásból, a kaputól 26 méterre, a balösszekötő helyéről, ám a jobb felső sarokba tartó labdát Sztevanovics bravúrral szögletre tolta.
63. perc: Bajzát tört előre középen, majd a lesre játszó védők között pontos labdát tálalt a jobb oldalon felfutó Tóth Péter elé, aki tíz méterről az üres kapuba helyezett.
3–0
64. perc:
Varga Gábor Maróti buktatásáért megkapta második sárga lapját, így a kiállítás sorsára jutott.
65. perc: Venczel tört kapura a jobb oldalon, Sztevanovics elsőre még hárítani tudott, a lecsorgó labdát Oláh adta középre, az érkező Alves pedig 12 méterről a kapu közepébe lőtt.
3–1
81. perc:
Alves a védőket lágyan átemelve hozta helyzetbe Oláht, aki óriási helyzetből, tíz méterről, középről csúnyán a kapu fölé lőtt. ---- A győri kapuban Szasa Sztevanovics magabiztosnak tűnt, csakúgy, mint a védelemben Kovács Zoltán, Jäkl Antal és Mátyus János. A középpályások közül különösen a gyermeke születését góllal ünneplő Tóth Péter dicsérhető. Elöl találjuk a mezőny legjobbját, a harcosan, keményen, gólveszélyesen futballozó Bajzát Pétert. A Rákóczinál Milinte Árpád többször került kiszolgáltatott helyzetbe, csakúgy, mint a védőtársai. A vendégek közül Dusan Vasziljevics, Szakály Péter és a vendégek legjobbja, Maróti Béla dicsérhető. Oláh Lóránt továbbra sem találja góllövő cipőjét.