Hiába volt gyorsabb

HEGYI ANDRÁSHEGYI ANDRÁS
2006.10.15. 02:57
Magyar szempontból jól sikerült a szombati időmérő edzés Estorilban, hiszen a 125 köbcentisek között Talmácsi Gábor a nyolcadik helyével jelezte, éremért akar küzdeni, míg Tóth Imre pályafutása legjobb portugáliai rajtpozícióját szerezte meg a 17. idejével.
Talmácsi Gábor jól ment az idômérô edzésen, ennek ellenére csak a második sorból rajtolhat a versenyen
DPPI
DPPI

A szombati időmérőnek a negyedik helyről nekivágó Talmácsi Gábor csak az edzés hajrájában tudta megjavítani pénteki idejét, amelyből végül közel négy tizedmásodpercet faragott le. Talmának nem volt könnyű dolga, hiszen negyvenkét motoros száguldott a pályán, s végig nagy volt a forgalom. Ugyan gyorsabb volt szombaton, mint egy nappal korábban, így is négy helyet hátracsúszott, ám ennek ellenére bizakodhat. Hondája minden edzés alatt versenyképes volt, a pálya két szakaszán pedig szinte mindenkinél jobb volt az ideje. Tóth Imre a 17. lett, a legjobb eredményt az újdonsült világbajnok, Alvaro Bautista érte el.

Magyar hangok

Talmácsi Gábor (Honda, 8. hely):
– Nem volt rossz, de a pénteki negyedik hely után jobbra számítottam. Az aszfalt minősége nagyon sokat javult egy nap alatt, ezért talán durvábban kellett volna hozzányúlni a motor beállításaihoz. Az edzés egyébként jó ritmusban zajlott, bár épp az utolsó körben hibáztam: túl gyorsan mentem be a sikánba, és megcsúszott a motor eleje. Sebaj, a második sor nem rossz, onnan jól lehet startolni. De az is előfordulhat, hogy kétnapi munkánk kárba vész, mivel vasárnapra esőt mondanak.

Tóth Imre (Aprilia, 17. hely):
– Néhány tizedet kellett volna még javulnom, és akkor sokkal jobb pozícióból várnám a versenyt. Végig egyedül mentem az edzésen, valószínűleg jobb lett volna, ha be tudok állni egy gyorsabb pilóta mögé. Bízom a jó rajtban, utána már csak tartani kell a pozíciót, és meglehet a pontszerzés.
A 250-ben Roberto Locatelli karrierje 7. Portugál Nagydíján rajtelső lett. A Team Toth pilótája, a 2000-es 125-ös világbajnok két év után szerzett ismét pole pozíciót, és 84. 250-es nagydíján gyűjtötte be az első negyedliteres rajtelsőségét. Az olasz motoros, aki a 125-ben 17 alkalommal volt rajtelső, bízik abban, hogy a szombati bravúrja után vasárnap már az első 250-es sikerét is megünnepelheti.

MotoGP-ben a hétszeres világbajnok Valentino Rossi lett az edzéskirály, az első, fontosnak számító estorili párbajt tehát megnyerte legnagyobb riválisa, a vb-éllovas Nicky Hayden ellen. A Doktornak a pénteki második szabadedzésen még motor- és gumigondjai voltak, csak a nyolcadik helyen zárt. A szombat délelőtti harmadik szabadedzésen Hayden az utolsó pillanatban meglepte az olasz zsenit, a rajtsorrendet eldöntő időmérőn azonban Rossi már nem hibázott, és megszerezte a 44. pole pozícióját. A négy másik vb-esélyesnek ellenben voltak gondjai. Hayden egyszer a sóderágyban kötött ki, Daniel Pedrosát az utolsó gyors körében feltartották, Loris Capirossi gumiproblémák miatt csak a tizedik helyről startolhat, Marco Melandri pedig még nagyon érzi a pénteki bukását, csupán a 15. helyre volt jó.