Kiélezett csata a porban

BORSIK RICHÁRDBORSIK RICHÁRD
2006.09.23. 01:09
Címkék
Marcus Grönholm ihletetten autózva az első helyen zárta a Ciprus-rali nyitó napját. A tavalyi futamgyőztes és vb-címvédő Sebastien Loeb négy gyorsaságin alulmaradt finn vetélytársával szemben, majd módszeresen elkezdte ledolgozni hátrányát.

Ciprus-rali, a vb 12. futama

Abszolút sorrend az első nap (8 gyorsasági) után:
1. Marcus Grönholm, Timo Räutiäinen (finn, Ford Focus WRC) 1:45:33.6 (átlag: 63.4 km/ó), 2. Loeb, Elena (francia, Citroën Xsara WRC) 6.4 másodperc hátrány, 3. Hirvonen, Lehtinen (finn, Ford Focus WRC) 1:25.1 perc h.

Ciprus-rali, a vb 12. futama

Abszolút sorrend az első nap (8 gyorsasági) után:
1. Marcus Grönholm, Timo Räutiäinen (finn, Ford Focus WRC) 1:45:33.6 (átlag: 63.4 km/ó), 2. Loeb, Elena (francia, Citroën Xsara WRC) 6.4 másodperc hátrány, 3. Hirvonen, Lehtinen (finn, Ford Focus WRC) 1:25.1 perc h.
Grönholm nyúlfarknyi, 6.4 másodperces előnye tudatában aligha hajtotta nyugodtan álomra fejét. Már csak azért sem, mert hiába vezet, ha az őt üldöző Loeb hibára kényszeríti, vagy a technika megtréfálja, akkor kiesése vagy rossz helyezése esetén a francia már Cipruson megvédheti címét.

A Citroën-pilóta gyári „Ford-szendvicsben” kezdheti a szombati nyolc mért szakasz teljesítését, a harmadik helyen Grönholm honfi- és csapattársa, a finn Mikko Hirvonen áll majd’ másfél perces hátránnyal. A ciprusi futam nem hazudtolta meg magát, sokaknak nagy nehézséget okoztak a poros, öklömnyi kövekkel borított pályák. Grönholm például rakoncátlankodó ablaktörlője miatt néha vastag koszréteg mögül kukucskálva vezetett.

A Skodák már az első napon beadták a kulcsot. A finn Harri Rovanperä alighanem visszasírja az elmúlt hétvégét, amikor a pécsi bajnoki futam aszfaltos prológján kedélyesen csúszkált a Fabiával. Most ő és márkatársa, az osztrák Andreas Aigner autójának motorja is beázott, így mindketten kiestek, pontosabban a szuperrali-szabály értelmében negyvenperces büntetéssel folytathatják.
Legfrissebb hírek

Megvannak az ETO, a Fradi, a Debrecen és a Paks lehetséges 2. fordulós ellenfelei

Labdarúgó NB I
20 perce

Arnautovicé a második legkésőbbi vb-gól rendes játékidőben

Foci vb 2026
30 perce

Arnautovic megdöntötte a legendás Toni Polster rekordját – statisztikák

Foci vb 2026
30 perce

Ma éjjel zárul a csoportkör első fordulója

Foci vb 2026
43 perce

Már öt öngól született a világbajnokságon

Foci vb 2026
1 órája

Fabio Cannavaro nagy lehetőséget lát az üzbég válogatottban

Foci vb 2026
1 órája

Arnautovic eldöntötte, Ausztria győzelemmel kezdett

Foci vb 2026
1 órája

Ausztria 36 év után nyert vb-meccset, de Jordánia is megszerezte történelme első gólját

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik