Szalay Balázs típust váltott

2006.09.20. 00:25
Címkék
A Dakar-rali távját nyolcból négyszer teljesítő Szalay Balázs típust vált: a jól ismert zöld Frontera helyett egy Opel Antarát vet be a januárban rajtoló Dakar-ralin. A vadonatúj autó kedden érkezett meg Magyarországra: a csapat december elejére épít belőle versenygépet.
Szalay Balázs nagyon bízik abban, hogy a vadonatúj kocsijával sikeresen szerepel majd a sivatagi show-n
Szalay Balázs nagyon bízik abban, hogy a vadonatúj kocsijával sikeresen szerepel majd a sivatagi show-n
Szalay Balázs nagyon bízik abban, hogy a vadonatúj kocsijával sikeresen szerepel majd a sivatagi show-n
Szalay Balázs nagyon bízik abban, hogy a vadonatúj kocsijával sikeresen szerepel majd a sivatagi show-n
Szalay Balázs nagyon bízik abban, hogy a vadonatúj kocsijával sikeresen szerepel majd a sivatagi show-n
Szalay Balázs nagyon bízik abban, hogy a vadonatúj kocsijával sikeresen szerepel majd a sivatagi show-n

Szalay Balázs hűséges marad a jól bevált márkához, viszont új típussal áll rajthoz a soron következő Dakar-ralin. Az Antarával kapcsolatos érdekesség, hogy Magyarországon egyelőre mindössze ez az egy van belőle (egyébként egész Európában sincs sok, hiszen ez az autó egyike volt azoknak, amelyek először legurultak a gyártószalagról), és Szalayék kapták meg, hogy decemberre elkészülhessen belőle a versenyautó.

A szervizcsapatnak (amely a verseny-, illetve a szervizkamionokkal vesz részt a sivatagi száguldásban) rengeteg dolga lesz, főleg mivel december elején muszáj bemutatni a gépet ahhoz, hogy a Dakar rajtja előtt még tesztelni is lehessen.

„Meggyőződésem, hogy nagyon sok van az Antarában, és a csapatunk azért dolgozik, hogy a lehető legtöbbet ki is hozza belőle – mondta Szalay Balázs, aki eddig nyolcszor indult a sivatagi show-n, és négyszer ért célba. – A Dakar-rali körülbelül tízezer kilométeres távjának teljesítése az utóbbi években a kisebbik cél, most már a jó eredmény elérése is fontos. Az Antarán nagyobb átalakításra lesz szükség ahhoz, hogy vérbeli versenyautó váljon belőle, de mi mindent megteszünk.”

A csapat már kedd este darabokra szedte az Antarát, hogy a lehető leghamarabb elkezdhesse újjáépíteni. Húsz ember két hónapig foglalkozik majd azzal, hogy a 2007. január 6-i rajtra minden szükséges előkészületen túl legyen a páros.
Legfrissebb hírek

A szünetben vezet Új-Zéland

Foci vb 2026
25 perce

A zöld-fokiak nagyszerű cseréje: „Álmodoztam arról, hogy betalálok, de...”

Foci vb 2026
37 perce

Szabadrúgásgól után cseregól és rekordkevés szabálytalanság Zöld-foki-szigeteknél

Foci vb 2026
1 órája

Elkezdődött az Új-Zéland–Egyiptom mérkőzés

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Új-Zéland–Egyiptom 1–1

Foci vb 2026
1 órája

Kevin Pina lett a mérkőzés legjobbja

Foci vb 2026
1 órája

Rosszul felállított sorfal, hibázó védők és a rosszul kifutó kapus – videók az Uruguay–Zöld-foki szigetek mérkőzésről

Foci vb 2026
1 órája

Itt az újabb meglepetés: Zöld-foki-szigetek Uruguay ellen is pontot szerzett

Foci vb 2026
2 órája
Ezek is érdekelhetik