Győzelmet ért a változtatás

K. A.K. A.
Vágólapra másolva!
2006.09.19. 02:18
Címkék
Mindent elmondott a Real Madrid helyzetéről, hogy a Real Sociedad elleni vasárnapi találkozó előtt a lelátón olyan transzparensek jelentek meg, melyeken a Ramón Calderón által nyáron ígért igazolásokra – Kakára, Cesc Fábregasra – kérdeztek rá a dühös szurkolók. A zúgolódásra a pályáról érkezett a válasz, a Real nyert 2–0-ra.
David Beckham góllal bizonyította, hogy érdemes vele számolni
David Beckham góllal bizonyította, hogy érdemes vele számolni
David Beckham góllal bizonyította, hogy érdemes vele számolni
David Beckham góllal bizonyította, hogy érdemes vele számolni
David Beckham góllal bizonyította, hogy érdemes vele számolni
David Beckham góllal bizonyította, hogy érdemes vele számolni

Az eddig elképzelt felállásban akadozott a gépezet, Fabio Capello pedig változtatott az öszszeállításon. Na nem Raúlt küldte a kispadra, hanem David Beckhamet és Antonio Cassanót. Jó húzásnak bizonyult José Antonio Reyes és Guti beállítása az említettek helyére, hiszen előbbi pontos szabadrúgással szerzett vezetést a Realnak, utóbbi pedig jól osztogatta a labdákat.

Viszont a madridi szimbólum, Raúl kirobbanthatatlan a kezdőcsapatból, ugyanakkor a robbanékony Robinho nélkülözése még mindig rejtély. Talán a Betis ellen Sevillában ez a várva várt csere is bekövetkezik. Fabio Capello az 1996–1997-es idényben már egyszer döntött hasonlóan, akkor Manuel Sanchísszal és Fernando Redondóval kezdte a szezont a középpályán, majd miután előbbi gyengén teljesített, Clarence Seedorf kapott lehetőséget a spanyol helyén. Ez azért számított fontos húzásnak, mert Sanchís élő legenda volt a klubnál (22 évet játszott a Real színeiben), Capello azonban beismerte, hogy rosszul döntött, és száműzte a kezdőből az akkor 31 éves játékost.

További érdekes adat, hogy a labdaszerzéssel „megbízott” Mahamadou Diarra és Emerson kettős hatszor, Guti és Sergio Ramos pedig tizenkilencszer szerzett labdát.

Egy hír a riválisról: felvetődött, hogy a Barcelona 2008-tól új sportszergyártó cég termékét használná öt éven keresztül, amiért 127,5 millió euró (35 milliárd forint) kerülne a klub kasszájába. A jelenlegi szponzor, amely 1997 óta van a katalánokkal, továbbra is a klubnál maradhat, ha ennél az öszszegnél többet ígér. Joan Laporta, a Barcelona elnöke tagadta a kiszivárgott híreket, bár azt elismerte: a klub szeretne több pénzt kapni a jelenlegi támogatótól, amely évi 15 millió eurót (4,1 milliárd forint) fizet.

Primera División,3. forduló
Real Madrid-Sociedad 2–0
G: Reyes (69.), Beckham (92.)

Szavazás

Melyik csapat nyeri a spanyol labdarúgó-bajnokságot?

Legfrissebb hírek

Három játékos helye biztos a férficsapatban a sakkozók új kapitányánál

Egyéb egyéni
7 perce

Rövid időn belül Alaba a harmadik Real Madrid-védő, akire műtét vár

Spanyol labdarúgás
29 perce

Irányváltás Győrben: nyolc saját nevelést akarnak a kezdőcsapatba

Labdarúgó NB I
29 perce

Kosárlabda: Fekete-Gál Csongor a döntőre időzítette a legjobb formáját

Utánpótlássport
30 perce

Majoross Gergely: tovább kell vinnünk a saját játékunkat

Jégkorong
48 perce

Colapinto már Imolában válthatja Doohant az Alpine-nál?

F1
1 órája

Motorsport: leterítették a záró aszfaltréteget a balatonfőkajári versenypálya új nyomvonalán

Egyéb autó-motor
1 órája

Magyar edző veszi át az ausztrál rögbiválogatottat

Egyéb csapat
1 órája
Ezek is érdekelhetik