Az előnykihasználásra alapozhatunk

2006.09.09. 00:31
Címkék
Valkay Ágnes szombaton is szeretne magyar góloknak örülni
Valkay Ágnes szombaton is szeretne magyar góloknak örülni
Valkay Ágnes szombaton is szeretne magyar góloknak örülni
Valkay Ágnes szombaton is szeretne magyar góloknak örülni
Valkay Ágnes szombaton is szeretne magyar góloknak örülni
Valkay Ágnes szombaton is szeretne magyar góloknak örülni
Induljunk ki abból, hogy még sohasem kaptunk ki a spanyoloktól. A világ egyetlen női szövetségi kapitánya, Mar Sanroma által irányított vetélytárs ugyan egyre jobb, de annyira még nem, hogy megverhessen minket a szombati bronzmérkőzésen. Mondjuk ezt annak tudatában is, hogy a csoportmérkőzésen 8–8–as döntetlent játszottunk velük, az oroszok elleni, 12–11–re elvesztett elődöntőben pedig nagyon mély és hosszan tartó hullámvölgybe kerültünk.

Noha Szilágyi Péter szövetségi kapitány csütörtök este még úgy nyilatkozott, hogy kétszer edz a csapat pénteken, végül egyszer, este hattól tréningeztek a lányok. A délelőtt szabadprogrammal telt: néhányan sétáltak, vásároltak, a többiek pedig a szállodában pihentek. Kettőkor ebédelt a csapat, fél öttől a spanyolok elleni derbi felvételeit elemezték az edzők és a játékosok, az edzés után pedig a magyar–spanyol férfielődöntőre siettek a csapat tagjai.

Ami biztosan megtartható a spanyolok elleni első meccsről, az a remek előnykihasználás (7/9), ellenben sokkal jobban kell figyelni az akkor négy gólt szerző Jennifer Parejára, no meg a centerre, Blanca Gilre. Ők ketten 14-14 gólnál járnak, míg a magyar csapatból Stieber Mercedes és Valkay Ágnes a legeredményesebb, 10-10 találattal. Vigyázni kell, mert a spanyolok az első érmükért küzdenek, ami nyilván még jobban motiválja majd őket.

Vizes menü - szeptember 9.

Férfiak
A 9. helyért: Oroszország–Hollandia, 10
A 7. helyért: Horvátország–Németország, 11.30
Az 5. helyért: Görögország–Olaszország, 13

Nők
A 3. helyért: Magyarország–Spanyolország, 18
Döntő: Olaszország–Oroszország, 19.30

Legfrissebb hírek

Statisztikák: Hollandia negyedszer szerzett öt gólt, Svédország negyedszer kapott legalább ötöt vb-meccsen

Foci vb 2026
16 perce

Elkezdődött a német–elefántcsontparti csata

Foci vb 2026
16 perce

Lelátói hangulat Torontóban kezdés előtt

Foci vb 2026
23 perce

Vb 2026: Németország–Elefántcsontpart 0–0

Foci vb 2026
24 perce

Aranyérmes a férfi kardcsapat az Európa-bajnokságon!

Egyéb egyéni
34 perce

Nagelsmann ugyanazt a csapatot küldi fel Elefántcsontpart ellen, mint az első mérkőzésen

Foci vb 2026
56 perce

Summerville gólja volt a záróakkord, 5–1-re nyert Hollandia

Foci vb 2026
1 órája

Brobbey és Gakpo dupláival Hollandia „lenullázta” a svédeket

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik