A spanyolok bevették a Donington Parkot

HEGYI ANDRÁSHEGYI ANDRÁS
2006.07.01. 02:18
Címkék
A spanyolok voltak a főszereplői a Brit Nagydíj első edzésnapjának. Alvaro Bautista (125 kcm), Jorge Lorenzo (250 kcm) és Daniel Pedrosa (MotoGP) hódított a tréningen, de a sorozat spanyol jogtulajdonosa, a Dorna is középpontba került.
Daniel Pedrosa mindkét szabadedzést megnyerte a királykategóriában
Daniel Pedrosa mindkét szabadedzést megnyerte a királykategóriában
EPA
Daniel Pedrosa mindkét szabadedzést megnyerte a királykategóriában
Daniel Pedrosa mindkét szabadedzést megnyerte a királykategóriában
Daniel Pedrosa mindkét szabadedzést megnyerte a királykategóriában
EPA
Daniel Pedrosa mindkét szabadedzést megnyerte a királykategóriában

Kezdjük a rendező szerepével. A Dorna azzal az ötlettel állt elő, hogy a következő évtől teljesen különítsék el egymástól a boxutcában a MotoGP és a két kisebb kategória résztvevőit (olyannyira, hogy nem is lenne átjárás), másrészt a terv szerint például a nézőknek is külön jegyet kellene váltaniuk a kiskategóriák és a királykategória versenyére.

Más források szerint viszont 2007-ben már nem is a Dorna irányítja a gyorsaságimotoros-elitkategória küzdelmeit, amiben lehet igazság, hiszen a Dorna tulajdonosa, a brit CVC már hat új befektetővel tárgyal, és el akarja adni részvényeinek 75 százalékát.

De vissza a pénteki történésekhez. A MotoGP-ben Daniel Pedrosa mindkét szabadedzésen a leggyorsabb volt, ezzel szemben csapattársa, a vb-listavezető Nicky Hayden először 10., másodszor 9. lett. A 250-ben Jorge Lorenzo tarolt, de egy másik spanyol, Hector Barbera nevét is meg kell említeni. Barbera két hete eltörte a kezét, és eredetileg úgy volt, hogy a katalán és a holland viadalhoz hasonlóan a britet is kihagyja, ám csütörtökön jelezte, kész versenyezni, amit a pénteki harmadik időeredménye is jól mutat.

A 125 köbcentisek között Alvaro Bautista továbbra is menetel, és ezt a csapatfőnök is respektálja. Az Aspar Team tulajdonosa, Jorge Aspar Martínez ugyanis közölte: az alakulat három másik motorosának kötelezően segítenie kell Bautistát a KTM-es Mika Kallióval szemben.

A spanyolok tehát ünnepelnek, mi, magyarok viszont csalódottak vagyunk. Talmácsi Gábor idei legrosszabb edzésén van túl, és ennek két oka lehet: az egyik, hogy Hondával sohasem ment igazán jól neki a Donington Parkban, a másik, hogy a jelenlegi gépe nem versenyképes az Apriliával és a KTM-mel. A Honda teljesítménye egyébként kiszámíthatatlan: Fabrizio Lai az ideiglenes rajtelsőségért is küzdött, a világbajnok Thomas Lüthi csak a 10. lett, a 16 éves vb-debütáns Bradley Smith pedig meg tudta előzni a 18. pozícióban végző Talmácsit. Sajnos Tóth Imréről sincsenek jobb híreink: az apriliás versenyző a 24. helyen végzett.

Brit Nagydíj, a gyorsaságimotoros-vb 9. futama, Donington Park
1. időmérő edzés
125 kcm: 1. Alvaro Bautista (spanyol, Aprilia) 1:37.228, 2. Kallio (finn, KTM) 1:37.374, 3. Pasini (olasz, Aprilia) 1:37.421, ...18. Talmácsi Gábor (magyar, Honda) 1:38.876, ...24. Tóth Imre (magyar, Aprilia)1:39.424.
250 kcm: 1. Jorge Lorenzo (spanyol, Aprilia) 1:32.115, 2. De Angelis (San Marinó-i, Aprilia) 1:32.670, 3. Barbera (spanyol, Aprilia) 1:32.846
MotoGP
1. szabadedzés: 1. Daniel Pedrosa (spanyol, Honda) 1:29.412, 2. Stoner (ausztrál, Honda) 1:29.437, 3. Melandri (olasz, Honda) 1:29.480.
2. szabadedzés: 1. Pedrosa 1:28.970, 2. Hopkins (amerikai, Suzuki) 1:29.025, 3. Stoner 1:29.064

Tv: Eurosport, 13.45–15.00 (élő), 16.30–17.00 (élő), 17.00–18.00 (felvételről)
Legfrissebb hírek

Az első két meccs eredményére nem lehet panasz, de csatárgólokra várnak a Fáy utcában

Labdarúgó NB I
1 perce

Nívós ellenfelekkel készült a bajnoki rajtra a Puskás Akadémia

Labdarúgó NB I
28 perce

A dél-koreai szövetség elnézést kért a bíróknak nyújtott szexmasszázs miatt

Minden más foci
31 perce

Az U20-as Eb-győzelem hőse: Torma Luca három ötméterest is hárított a döntőben – videó

Vízilabda
42 perce

Wittmann Krisztián 99 százalékig biztos benne, hogy ez lesz az utolsó évada

Kosárlabda
43 perce

Az argentin szövetségi elnök szerint Messi maga dönti el, hogy mikor vonul vissza

Minden más foci
1 órája

Csongvai Áron kilépett a komfortzónájából, hogy később a Ligue 1-ban játsszon

Légiósok
1 órája

Leimeter Dóra sietség nélkül, de mihamarabb vissza akar térni

Vízilabda
1 órája