Tim Cahill igazi csodacsere

Vágólapra másolva!
2006.06.13. 02:54
Címkék
Sokáig úgy tűnt, hogy a japán taktika győzedelmeskedik, és a kétségbeesetten támadó Ausztrália akkor sem szerez gólt, ha a meccset a vb végéig, július 9-ig játsszák. Csakhogy az ausztrálok holland szövetségi kapitánya, Guus Hiddink csereként pályára küldte Tim Cahillt, és ez zseniális húzásnak bizonyult.
A japán védôk arcán a meghökkenés: Tim Cahill (4) lövése után másodjára is útban a kapuba a labda
A japán védôk arcán a meghökkenés: Tim Cahill (4) lövése után másodjára is útban a kapuba a labda
A japán védôk arcán a meghökkenés: Tim Cahill (4) lövése után másodjára is útban a kapuba a labda
A japán védôk arcán a meghökkenés: Tim Cahill (4) lövése után másodjára is útban a kapuba a labda
A japán védôk arcán a meghökkenés: Tim Cahill (4) lövése után másodjára is útban a kapuba a labda
A japán védôk arcán a meghökkenés: Tim Cahill (4) lövése után másodjára is útban a kapuba a labda

Ausztráliában és Japánban kiadták a parancsot: az első gól, ezzel együtt az első győzelem a legfontosabb. A kezdő sípszót megelőzően a lényeg ugyanis az volt, hogy ha valamelyik csapat el akarja csípni a csoportban toronymagas favoritnak kikiáltott brazilok mögötti második helyet, akkor annak mindenképpen győzelemmel kell kezdenie a tornát. Ezért a világbajnokságon már többször is látott puhatolózó taktika helyett bátor támadójátékra és arra lehetett számítani, hogy a két csapat nem óvatoskodik, nem őrzi majd fogcsikorgatva az egy pontot, hanem harcba száll egymással.

Így is lett.

Az ausztrálok rögvest nekifeszültek Zico csapatának, míg a japánok a tőlük megszokott harcmodort választották: sok mozgással, rövid passzokkal futballoztak. Egy kósza beadást követően megszületett a világbajnokság első potya gólja – az ausztrálok szerint Mark Schwarzer kapust az ellenfél támadói kitolták a labda alól –, a lényegen ez azonban mit sem változtatott: vezetést szerzett Japán. A váratlanul jött gól felzaklatta az ausztrálokat, ennek ellenére újra támadásba lendültek, ekkorra már az időközben magához térő Harry Kewell is egyre veszélyesebb lett. A japánok önbizalma azonban percről percre nőtt, néha már olyan elfutásokat is elvállaltak, amelyeket addig nem, a magas ausztrál védőket pedig egyre többször verték meg a földön.

A fordulást követően sokáig nem történt semmi, Guus Hiddink ezt megunva Joshua Kennedy és John Aloisi személyében további két csatárt küldött pályára, a középpályára pedig Tim Cahillt állította be. Az ausztrálok hadrendje ezzel nagyot változott, az addigi egycsatáros felállást követően nem volt ritka, hogy négy-öt támadó rohamozza a japánok kapuját. A cserék sorsdöntőnek bizonyultak (a csodaedzőnek tartott Guus Hiddink ezúttal is remek érzékkel nyúlt a kispadon ülőkhöz), hiszen előbb Tim Cahill, az Everton futballistája vágott két gólt, majd az ugyancsak a kispadról beálló John Aloisi mattolta Kavagucsi Josikacut.

A japánok a mérkőzés végére teljesen összeomlottak, fejvesztve próbáltak támadni, de ekkorra rá kellett ébredniük, hogy az addigi álmukból rémálom lett.

Zico együttesének így nincs más választása, mint változtatni a korábbi jelszón: már nem az első, hanem a második, illetve a harmadik csoportmérkőzésnek van óriási jelentősége...

Szavazás

Melyik ország nyeri a 2006-s labdarúgó vb-t?

---- 22. perc: Alex húzódott középre a bal szélről, és az érkező Takahara elé tette a labdát, akinek ballal bemutatott lövőcselére Chipperfield leült, majd a japán jobbal, 18 méterről alig lőtt a jobb kapufa mellé.
25. perc: Bresciano emelt a tizenhatos előtt keresztbe futó Viduka elé, aki sarokkal tette vissza a labdát Bresciano elé. Az ausztrál középpályás 17 méterről, ballal, kapásból vette célba a kaput, Kavagucsi azonban hárított.
26. perc: Kisszögletet követően Nakamurához került a labda, aki az oldalvonal mellől emelt középre. A kapujából kilépő Schwarzer ahelyett, hogy felugrott volna, pipiskedve nekifutott Takaharának és Janagiszavának, elveszítette az egyensúlyát, így a labda akadálytalanul pottyant a kapu közepébe.
0–1
69. perc:
Viduka a japán kaputól 17 méterre végezhetett el szabadrúgást, a jobb lábbal meglőtt labdája elsuhant a sorfal mellett, Kavagucsi azonban hárított a jobb alsó saroknál.
84. perc: Nakazava támaszkodott rá Kennedy vállára 24 méterre a japán kaputól, a jogosan megítélt szabadrúgásból Aloisi ballal kísérletezett, de Kavagucsi kiütötte a próbálkozást.
85. perc: A bal oldali bedobást követően Kavagucsi rosszul mozdult ki a kapujából, a labda Kewell elé került, akinek lövése elakadt Komanóban, Cahill eszmélt a leggyorsabban, és 11 méterről a kapu közepébe bombázott.
1–1
88. perc:
Aloisi a kapunak háttal állva hozta játékba Cahillt, aki 17 méterről, jobbal lőtt kapura, a labda a jobb kapufára, majd onnan a kapu bal oldalába vágódott.
2–1
92. perc:
Aloisi a balösszekötő helyén betört a büntetőterületen belülre, majd a jobbra vetődő Kavagucsit becsapva, a bal alsó sarokba gurította a labdát.
3–1 ---- „Nagy érdeklődéssel tekintettem a mérkőzés elé, hiszen két, eltérő stílusban játszó csapat találkozott egymással. Az ausztrálok az angolos futballt képviselik, ebből kifolyólag talán nem véletlen, hogy több meghatározó labdarúgójuk is Angliában szerepel. A japánok latinos, finomabb játékot produkálnak, ami nem csoda, hiszen a brazil Zico remekül összerakta válogatottjukat. Ezt az összecsapást presztízsmérkőzésnek is tekinthetjük, hiszen amióta Ausztrália felvételt nyert az Ázsiai Labdarúgó-szövetségbe, szeretné letaszítani a trónról a földrész legjobbjának tartott japánokat. Persze egy győzelem nem lehet mérvadó a kérdés eldöntésében, hiszen Japán is jól összerakott csapat benyomását keltette. A találkozó előtt kicsit furcsállottam, hogy Tim Cahill nem kapott helyet a kezdőcsapatban, de mint az eredmény is mutatja, telitalálatnak bizonyult a becserélése. Az ausztrálok második félidei játéka alapján szerintem lehet keresnivalójuk a csoport egyik továbbjutó helyéért.”
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik