A nyomozás végre elkezdődött

K. I.K. I.
Vágólapra másolva!
2006.05.25. 02:28
Címkék
Folyik a nyomozás az Újpest–MTK mérkőzés után történtek ügyében. Mint ismeretes, a múlt szombati bajnoki találkozó lefújását követően tucatnyi hazai szimpatizáns ugrott be a pályára, és Bede Ferencet, valamint egy MTK-játékost bántalmazott.
Amíg csak kitakart arcokkal jelenhetnek meg a lapokban a huligánok, fölösleges változásokban reménykedni
Amíg csak kitakart arcokkal jelenhetnek meg a lapokban a huligánok, fölösleges változásokban reménykedni
Németh Ferenc
Amíg csak kitakart arcokkal jelenhetnek meg a lapokban a huligánok, fölösleges változásokban reménykedni
Amíg csak kitakart arcokkal jelenhetnek meg a lapokban a huligánok, fölösleges változásokban reménykedni
Amíg csak kitakart arcokkal jelenhetnek meg a lapokban a huligánok, fölösleges változásokban reménykedni
Németh Ferenc
Amíg csak kitakart arcokkal jelenhetnek meg a lapokban a huligánok, fölösleges változásokban reménykedni

Az Újpest hétfőn csoportosan elkövetett garázdaság miatt feljelentést tett a rendőrségen, és az egyesület kérte, hogy a kézre kerülő elkövetők nevét a hatóság közölje a klub vezetőivel, hogy kitilthassák őket a stadionból.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság sajtóosztályán még nem tudnak új hírekkel szolgálni az ügy kapcsán, mint megtudtuk, egyelőre a rendelkezésre álló videofelvételeket és fényképeket vizsgálják a nyomozók: zajlik a tanúk – azaz a játékvezető, a partjelzők, a játékosok, továbbá az újpesti alkalmazottak – meghallgatása.

Mindenesetre a rendőrségnek nem jelenthet gondot a pályára berohanó huligánok azonosítása: a televíziós felvételek, az újságokban megjelent fotók alapján minden rekonstruálható, azaz ezúttal nem kell(ene) hosszú napokat eltölteni azzal, hogy mi, miért és hogyan történt.

A múltbéli példák azonban azt vetítik előre, hogy a futballpályán történő szurkolói rendbontást követő retorzióknak nincs elrettentő hatása – sajnos... Korábban már volt egy hasonló feljelentés, ugyanis 2003. március 30-án a Siófok–Győr élvonalbeli bajnokit követően a vendégszurkolók berontottak az ünneplő hazai drukkerek közé verekedni. A Balaton-partiak akkori ügyvezető igazgatója, Sallói István csoportos garázdaság miatt tett feljelentést, csakúgy, mint most az Újpest főnöksége.

„Sajnos nem hozott érdemleges eredményt az eljárás, legalábbis mi semmit sem tudtunk meg róla – mondta Sallói István. – Annyi azért eljutott hozzánk is, hogy előállították az elkövetőket. Mi is tanúvallomást tettünk, de amikor az iránt érdeklődtünk, hogy mi lett az ügyből, azt mondták, hogy titkos a végeredmény. Szerintem az előző és a mostani futballvezetőség sem kezeli a súlyának megfelelően a problémát, ugyanis az nem megoldás, ha most nagyon megbüntetik az Újpestet. A klubok mindent elkövetnek azért, hogy megelőzzék a balhét. Ha lenne törvényi szabályozás, egyszerűbb lenne a helyzet, annak lenne elrettentő ereje. Én jelenleg Diósgyőrött dolgozom, és itt százötven biztonsági őr felügyeli a mérkőzést, miközben ötezer szurkoló van a lelátón. Az angol második vonalban szereplő Ipswichnél húszezer fanatikusra jut száz rendező, akiknek a fele csak kísérő szerepet tölt be. Persze a szigetországban szigorú törvények védik a klubokat és a sportszerű szurkolókat is. Ez kellene hogy legyen a követendő példa nálunk is, mert akkor, amiként az angoloknál, Magyarországon sem lenne balhé a mecscsek alatt és után.”

Emlékeztető: fekete pillanatok

A múlt szombati Újpest–MTK mérkőzésen a bajnokesélyes lilák 2–1-re kikaptak, és amikor Bede Ferenc játékvezető lefújta a mérkőzést, tucatnyi huligán rontott be a küzdőtérre: egyikük meglökte, másikuk pedig megütötte a bírót, egy harmadik pedig az MTK ünnepelni készülő játékosait vette üldözőbe.

A botrány után rendőri intézkedés és előállítás nem történt. A Magyar Labdarúgó-szövetség részéről Kisteleki István elnök szorgalmazta az azonnali fegyelmi tárgyalás lefolytatását, azonban az Újpest minden részletre kiterjedő nyomozást kért, mégpedig azért, hogy a huligánokat örökre kizárhassa a stadionjából, továbbá azért, hogy a botrányos ügy miatt keletkezett és keletkező kárt polgári peres eljárás során behajtsa a rendbontókon.

Szavazás

Melyik csapat nyeri a magyar bajnokságot?

Legfrissebb hírek

Formula–1, Magyar Nagydíj, időmérő

F1
12 perce

Alexander Zverev komoly mentális problémákkal küzdött

Tenisz
45 perce

Hungaroring: ikonikus szakaszok, legendás pillanatok – összeállítás

Képes Sport
51 perce

Berke Balázs Európa-liga-selejtezőt vezet

Európa-liga
55 perce

Molnár Dóra hetedik lett 200 háton, Kós Hubert új országos csúccsal döntős 50 méteren

Vizes vb 2025
1 órája

Bayern: megműtütték Pavlovic szemgödrét, több hetes kihagyás vár rá

Német labdarúgás
1 órája

„Kicsordult a könnyem” – majdnem negyven év után teljesült a kazincbarcikai szurkoló álma

Labdarúgó NB I
1 órája

Kosár: magyar siker Lengyelország ellen az U18-as B-divíziós fiú Eb-n

Utánpótlássport
1 órája
Ezek is érdekelhetik