A csütörtök a kupadöntőé

MISUR TAMÁSMISUR TAMÁS
2006.05.11. 01:42
Címkék
Az egymást érő botrányok közepette (szerdán éppen Michele Padovano egykori Juve-csatárt tartóztatták le hasiskereskedelem miatt) szinte felüdülésként hat Itáliában egy kicsit a fociról értekezni. Márpedig „kénytelenek vagyunk”, hiszen csütörtökön eldől, kié lesz 2006-ban az Olasz Kupa.

Olasz Kupa-győzelem játékosként 1985-ben, 1987-ben, 1989-ben és 1994-ben a Sampdoriával, 1998-ban és 2000-ben a Lazióval. Olasz Kupa-győzelem edzőként 2001-ben a Fiorentinával, 2004-ben a Lazióval, 2005-ben az Interrel. Összesen kilenc Olasz Kupa-diadal az elmúlt két évtizedben, azaz Roberto Mancini a legutóbbi húsz évben átlagban csaknem minden második esztendőben felemelhette a Coppa Italiát jelképező trófeát.

„Nem gondolok arra, hogy ez lehet a tizedik Olasz Kupa-győzelmem, nem ezért szeretném csütörtökön este magasba emelni, hanem mert ez az utolsó célunk, amelyben még reménykedhetünk. Az idény elején meghatározott három feladat közül kettőt elbuktunk, de a kupát még megvédhetjük. Még mindig jobb ezt megnyerni, mint semmit sem” – jelentette ki az Internazionale trénere.
Legfrissebb hírek

A felszerelést irodára cseréli Miskolczi Márk

Jégkorong
16 perce

Yamal megszerezte első vb-gólját; Zöld-foki-szigetek újabb csodát tett – a 11. játéknap 12 gólja egy helyen

Foci vb 2026
52 perce

Mohamed Szalah az egyiptomi futballtörténelem egyik legszebb fejezetét írná meg hazájával

Foci vb 2026
1 órája

Szalah vezérletével megtört Egyiptom vb-nyeretlensége – statisztikák

Foci vb 2026
1 órája

Egyiptom fordított, 3–1-re verte Új-Zélandot

Foci vb 2026
2 órája

Egyiptom fordított Új-Zéland ellen, történelme során először nyert vb-meccset

Foci vb 2026
2 órája

A szünetben vezet Új-Zéland

Foci vb 2026
3 órája

A zöld-fokiak nagyszerű cseréje: „Álmodoztam arról, hogy betalálok, de...”

Foci vb 2026
3 órája
Ezek is érdekelhetik