Fordulatos, vérbeli kupacsatában nyert öt góllal a Győr a KEK-címvédő norvég Larvík ellen, és a hét végi visszavágón jó esélye lesz a fináléba jutás kiharcolására.
Czagány Balázs
Vérten Orsolya a Larvík ellen vezéregyénisége volt a Gyôrnek
Czagány Balázs
Vérten Orsolya a Larvík ellen vezéregyénisége volt a Gyôrnek
Kiverték a fogát Bódi Bernadettnek, ütötték, cibálták Görbicz Anitát, néhányszor felpofozták a második félidőben remeklő Kovacsicz Mónikát és Temes Bernadettet.
Szóval a világhírű Larvík nem volt simulékony vendég a győri csarnokban, a norvég együttes KEK-címvédőhöz méltóan harcolt, mégis vereséggel (33–28) távozott.
A skandinávok közül a tíz gólig jutó Európa-bajnok jobbátlövő, Kristin Riegelhuth volt a legjobb, míg a Győrből a válogatott villámszélsője, Vérten Orsolya emelkedett ki.
– Miért volt hullámzó a Győr teljesítménye? – Az erős ellenféllel szemben nem volt könnyű érvényesíteni a magunk akaratát – válaszolta Vérten Orsolya. – A legfontosabb pillanatokban mégis mi hibáztunk kevesebbet.
– Sikerült az elődöntő előtt feltérképezni a Larvíkot? – Sok videofelvételt láttunk, és tudtuk, hogy a válogatott gerincét adó lányokkal kell felvennünk a harcot, akik egyenként is képesek eldönteni a fontos mérkőzéseket.
– Mi volt a győri taktika lényege? – Szerettük volna jobbra kiszorítani a támadásaikat, hogy középről ne tudjanak lőni.
– Ez eleinte csak ritkán sikerült. – Emiatt álltunk vesztésre a második félidő közepéig.
– Nagy fejmosást kaptak a szünetben? – Nem lehetett dicsérni bennünket, hiszen csak futottunk az eredmény után. Róth Kálmán edző azt kérte, hogy a második félidőben változtassunk védekezési taktikánkon, ugyanakkor játsszunk sokkal erőszakosabban.
– A norvégok előnye mégis nőtt, már hat góllal elhúztak a második félidő elején. – Az úgynevezett négy–kettes védekezésünkre azonban nem találtak ellenlépést. Tizenöt perc alatt hatgólos hátrányból háromgólos előnyt szereztünk.
– Kellemetlen meglepetést okoztak a norvégok? – Nem, mert részletesen kidolgozott, jó taktikánk volt, amelyet a második félidőben meg is valósítottunk. A sok remek egyéni teljesítményünk kiemelkedő csapatjátékká ötvöződött.
– A saját produkciójával elégedett volt? – Csak részben. A védekezési feladataimat többször nem tudtam jól megoldani.
A másik elődöntőben: Gjerpen-Skien (norvég)–Buducsnoszt Podgorica (szerb-montenegrói) 24–28 (9–17)