Csatárcsillagok egymás között

2006.04.08. 01:48
Címkék
Ki a jobb: Zlatan Ibrahimovic vagy Luca Toni? Könnyen lehet, az égimeszelő támadók döntik el a vasárnap esti Juventus– Fiorentina találkozót.
Szóval: ki a jobb? Néhány hónappal ezelőtt alighanem minden futballbarát kapásból a svéd csatárt jelölte volna meg. Zlatan Ibrahimovic, a skandinávok bosnyák felmenőktől származó klasszisa a Malmőben tűnt fel, onnan az Ajaxba igazolt. Pedig mehetett volna még nagyobb klubhoz is! Talán kevesen tudják, még otthon játszott, amikor Arséne Wenger, aki akkor már az Arsenal trénere volt, a londoni csapat kilences mezét Ibrahimovic felirattal elküldte a tinédzsernek, de ő a kedves ajándék ellenére Amszterdamban folytatta pályafutását. Négy év alatt 36 bajnoki gólt szerzett, a nemzetközi porondon is megvillantotta kivételes képességeit, debütált a válogatottban, ellenünk Stockholmban és Budapesten is betalált.

Mindeközben Luca Toni a nemzetközi közvélemény előtt teljesen ismeretlen volt, még ha egyre jobban és jobban teljesített is. Egy B-ligás gólkirályi cím a Palermo mezében már felkeltette az olasz szurkolók figyelmét – no de arrafelé az első osztályban játszik annyi világsztár, hogy ettől még nem lett belőle címlap.

Zlatan Ibrahimovic vasárnap a Fiorentina védôit szeretné elkápráztatni
Zlatan Ibrahimovic vasárnap a Fiorentina védôit szeretné elkápráztatni
Zlatan Ibrahimovic vasárnap a Fiorentina védôit szeretné elkápráztatni
Zlatan Ibrahimovic 2004 nyarán érkezett Torinóba, 35 bajnokin 16 góllal jelezte, nemhiába erőltette a Juventus a megszerzését, most azonban nincs formában, a bajnokságban mindössze hat gólnál jár. Hogy miért? Nos, az ő véleményét erről nem tudhatjuk, egész pontosan: erről sem. Az öntörvényű, nehezen kezelhető, sokszor kimondottan indolens futballista korábban úgy összeveszett a svéd újságírókkal, hogy kategorikusan kijelentette, nem nyilatkozik a világbajnokságig. És most már az olaszoknak sem: a sajtó kritikái és a Juve-tábor füttykoncertje miatt Luciano Moggi, a zebrák általános igazgatója sajtócsendet hirdetett, így a torinóiak nem nyilvánulnak meg.

Emlékezhetünk: az előző bajnokság hajrájában, amikor a Juve kiélezett küzdelmet folytatott a Milannal, hasonló elzárkózást hirdettek Torinóban, és Zlatanék meg is nyerték a bajnokságot. A mostani füttyöt az csalogatta elő a drukkerekből, hogy a Juve rúgott gól nélkül kiesett a BL-negyeddöntőben (bizony, éppen Wenger csapata, az Arsenal ellen), nem mellékesen a tekintélyes La Gazzetta dello Sport a ritkaságszámba menő négyes osztályzattal szégyenítette meg a támadót.

Amíg Ibrahimovic szenved, Luca Toni szárnyal. Már most 26 gólos, ennél többet Fiorentina-játékos nem szerzett egy idényben, idáig is csak ketten jutottak: Kurt Hamrin az 1959–60-as bajnokságban, Gabriel Omar Batistuta pedig 1994–95-ben. Csak egy találat kellene a csúcsdöntéshez, nem lenne rossz ezt éppen a Juve hálójában elhelyezni. Toni négy évvel idősebb ellenfelénél, 1977-ben született, viszonylag későn robbant be, viszont az olasz drukkerek bekiabálnák a világbajnokságon az olasz csapat csatársorába. És ne feledjük: vetélytársával ellentétben ő szerdán is a derbire pihent, tehát valószínűleg frissebb…

Ez az év tehát Tonié – de könnyen lehet, hogy vasárnap Ibrahimovic egyetlen zseniális megmozdulással a hazaiak javára dönti majd el a meccset.

Szavazás

Melyik csapat nyeri az olasz bajnokságot?

Legfrissebb hírek

„Még ennél is jobbak lehetünk” – Verstappen szerint a Red Bull végre elindult felfelé

F1
4 perce

Az OTP Bank-Pick Szeged szerződést hosszabbított norvég jobbátlövőjével

Kézilabda
12 perce

Roland Garros: Udvardy Panna sima vereséggel búcsúzott

Tenisz
41 perce

Borza Helga számára az olaszországi bronzérem felér egy arannyal

Csupasport
53 perce

Nem sikerült sorozatban harmadszor is legyőznie Szvitolinát, Bondár Anna is kiesett Párizsban

Tenisz
1 órája

Egy világcsúcsnál jobb eredmény született a „doppingolimpián”

Egyéb egyéni
1 órája

Fucsovics Márton is az első körben búcsúzott a Garroson

Tenisz
1 órája

„Ez volt a legboldogabb napom a Ferrarinál” – Hamilton szerint kezd összeállni a csapat

F1
1 órája
Ezek is érdekelhetik