Nagy bajban, sőt túlzás nélkül állítható, csődközelben van a Ferencváros. Sorozatunk első részében – szerdai számunkban – a labdarúgó-szakosztály tündöklésével és bukásával foglalkoztunk, ezúttal pedig újabb négy szakosztály működését vizsgáltuk meg, s kiderült: bizony ott sem jobb a helyzet…
Munkatásainktól
Czagány Balázs
Igaz ugyan, hogy a hokisok is bajban vannak, de a kép az egész klub helyzetét jelképezi: a zöld-fehérek elbuktak?
Czagány Balázs
Igaz ugyan, hogy a hokisok is bajban vannak, de a kép az egész klub helyzetét jelképezi: a zöld-fehérek elbuktak?
„Pozícióhalmozó” lett az FTC-nél a klub január végén megválasztott elnöke, Ináncsy Miklós, akit az elnökség szerdai ülésén a labdarúgócsapatot működtető részvénytársaság igazgatóságának első emberévé delegáltak. Így Ináncsy Miklós megörökölte Furulyás János másik tisztségét is. Ismert, a klub 100 százalékos tulajdonosa az rt.-nek, tehát kézenfekvő volt a mostani kinevezés.
Az is eldőlt szerdán, hogy a jövőben az igazgatóság tagjaként tevékenykedhet az FTC tiszteletbeli elnöke, a leköszönő Bognár Gyulát váltó egykori aranylabdás Albert Flórián is, míg az rt. vezetőségének harmadik tagja változatlanul Hermály Csaba, a főszponzor (T-Mobile) képviselője lesz. Elkezdődtek az egyeztetések az FTC és a KVI illetékesei között a sikertelen pályázat miatt kialakult helyzet megoldásáról. A párbeszéd egyelőre nem hozott eredményt, ugyanis vannak nyitott kérdések, így rövidesen folytatódik a tárgyalás a klub és a Központi Vagyoni Igazgatóság között.
Ismert, hogy a TDZ Kft. ügyvezetője, a klubnál elnökségi tag Nagy Zoltán hétfőn kijelentette: végül nem sikerült előteremteni a pénzügyi garanciát az 50 milliárd forintos sport- és ingatlanbefektetésre, így kedden a KVI nem tehetett mást, bejelentette a tender eredménytelenségét. A pályázati kiírás szerint így az FTC jelképes, egyforintos összegért lemond ingyenes használati jogáról, s a hathektáros terület vagyonkezelői jogát – ezen található a stadion – térítésmentesen megkapja, míg a kéthektáros ingatlant a KVI értékesíti.
Három elengedett „kéz” A Ferencváros elnöksége arról is döntött, hogy a klub a jövőben 24 százalékot kíván megtartani az utóbbi időben már kft.-ként tevékenykedő kézilabda- és vízilabda-szakosztály, valamint a korlátolt felelősségű társasággá alakulás előtt álló jégkorongszakosztály üzletrészéből. Ezzel az Ferencváros vezetősége hozzájárul, hogy a fennmaradó részeket a kft.-k „átadhassák” a csapatot működtető cégeknek vagy magánszemélyeknek. A három szakosztály vállalta, hogy az üzletrész-értékesítési lehetőségért cserébe a jövőben nem kér anyagi támogatást a Ferencvárostól. Miként az alábbi összeállításból kiderül, a kézilabdázók és a vízilabdázók számára létkérdés, hogy minél előbb üzleti alapra tudják helyezni a működésüket, mert negatív mérleggel zárták az elmúlt esztendőt, és még tartoznak a sportolóiknak. ----