Szerencse kellett a remihez

MONCZ ATTLIAMONCZ ATTLIA
2006.02.08. 00:13
A tavasszal először nem nyert a bajnokságban a Bayern, amely a Mönchengladbach és a Bayer Leverkusen elleni három után a Hertha otthonában beérte az egy ponttal is.
Deisler (a földön) és a többi Bayern-játékos elsôsorban a védekezésben jeleskedett a berlini találkozón
REUTERS ? Tobias Schwarz

Gyaníthatóan a berlini szurkolók közül senki sem bánta volna, ha a Bayernt szállító busz „sohasem” keveredik ki az Olimpiai Stadionhoz vezető úton kialakult dugóból, és nem csupán tíz perccel, de napokkal eltolódik a listavezető vendégjátéka. Ebben az esetben ugyanis nem kellett volna végigfagyoskodniuk a kedd estét, nem kell elviselniük a vártnál gyengébb meccset, amelyen ráadásul még a szerencsével hadilábon álló csapatuk győzelem helyett kénytelen volt döntetlennel beérni.
Pedig az első félidő közepétől úgy tűnt, három pontot is zsebre tehet a Dárdai Pál nélkül felálló Hertha, hiszen a kezdeti Bayern-támadások után fölénybe került. Yildiray Bastürk még ziccerbe is botladozott, de emelését követően Oliver Kahn a lécre tolta a labdát. A szokatlanul sok, öt német válogatottal kezdő bajorok ötlettelenül futballoztak, úgy tűnt, mintha mindenki arra várna, majd valaki megnyeri a csatát.

A szünet után sem sokat változott a kép, a berliniek előtt adódott nagy gólszerzési lehetőség (Marcelinho, majd Arne Friedrich próbálkozása után mentett Kahn), a Bayern nem is erőltette a támadásokat, természetes volt a gól nélküli döntetlen.
A Kaiserslautern–Köln mérkőzésen legalább a hajrában szóhoz jutott magyar játékos (Szabics Imre a 86. percben szállt be), Hanspeter Latour ezúttal is honfitársát, Marco Strellert szerepeltette előretolt ékként, ő pedig gólokkal hálálta meg a lehetőséget. Hogy a svájci duplája nem ért győzelmet, arról Boubacar Sanogo és Fabian Schönheim tehetett, ők ugyanis szinte postafordultával válaszoltak a találatokra. A Köln az idényben 15 bajnoki, Kaiserslauternben pedig 1989 decembere óta képtelen nyerni.

A keddi nap egyetlen győzelmét a Borussia Dortmund könyvelhette el, amely Markus Brzenska szöglet utáni találatával, illetve Tomás Rosicky 11-es góljával kényszerítette térdre a Duisburgot. Az MSV-nak tavasszal ez volt az első veresége, akárcsak edzőként Jürgen Kohlernek. A világbajnok védő ráadásul annak a csapatnak a pályáján kapott ki, amelynek mezében 191 Bundesliga-mérkőzést játszott.

Bundesliga 1. 20. forduló, keddi mérkőzések
Hertha BSC–Bayern München 0–0
Borussia Dortmund–Duisburg 2–0 (Brzenska 67., Rosicky 87. – 11-esből)
Kaiserslautern–1. FC Köln 2–2 (Sanogo 42. – 11-esből, Schönheim 76., ill. Streller 37., 75.)
Mainz–Arminia Bielefeld 1–1 (Zidan 50., ill. Boakye 57.)
A Nürnberg–Eintracht Frankfurt, a Hannover–Hamburg, a Mönchengladbach–Schalke, a Bayer Leverkusen– Wolfsburg és a VfB Stuttgart–Werder Bremen mérkőzést szerdán játsszák.