Gyertyák és könnyek

B. G.B. G.
Vágólapra másolva!
2006.02.08. 00:13
Címkék
A gyertyák a futballistáért égtek
A gyertyák a futballistáért égtek
A gyertyák a futballistáért égtek
A gyertyák a futballistáért égtek
A gyertyák a futballistáért égtek
A gyertyák a futballistáért égtek
Kedden kora este gyertyagyújtásra gyűltek össze a barátok, egykori csapattársak, edzők s a szurkolók: a 24 évesen elhunyt Bánka Kristóf újpesti háza előtt rótták le kegyeletüket, gyertyát, mécsest gyújtottak, és egy-egy szál virágot helyeztek el a ház ajtaja előtt.

A sötétségbe borult ház lakói feltűntek egy-egy pillanatra az ablakokban, a tragikus sorsú futballista nagyszülei pillantottak ki a gyászoló tömegre, a szülők, az édesapa és az édesanya pedig – mély fájdalmukkal – a falak közé zárkóztak.

A szurkolókon, barátokon kívül lerótták a kegyeletüket a fóti, a rákospalotai, valamint az újpesti játékosok, edzők is, s eljöttek sokan Vácról, attól a csapattól, amelyik éppen a napokban akarta szerződtetni Bánka Kristófot. A nyitrai edzőmeccsről hazatérő MTK-sok is kötelességüknek érezték, hogy osztozzanak a gyászban a család tagjaival. Nyíregyházán, Bánka Kristóf korábbi állomáshelyén a fővárosi megemlékezéssel egy időben gyújtották meg a gyertyákat a stadionnál, miközben felcsendült Kristóf kedvenc dala, a Queen együttes világsikere, a „We are the champions”.

Egy 24 évet élt fiatalemberre emlékeztek…
Legfrissebb hírek

„Nem tagadtuk meg a belépést” – hárít az osztrák belügy a Fradi-szurkolók ügyében

Európa-liga
35 perce

Wimbledoni győztessel vált teljessé a női tenisz-vb mezőnye

Tenisz
56 perce

Tekvandó-vb: Patakfalvy Luca a 32 között búcsúzott

Egyéb egyéni
1 órája

Los Angelesben ütötte ki a Chargers a Minnesotát – videók

Amerikai sportok
1 órája

Varga Barnabás: A kihagyott tizenegyes csak extra motivációt adott

Európa-liga
1 órája

„Ilyen nincs, és mégis van” – Egerszegi Krisztinát csodáljuk a legjobban

Úszás
1 órája

Szavazás: eldőlt, hogy kié a magyar olimpiatörténet legemlékezetesebb diadala

Úszás
1 órája

Férfi kézi: a Szeged szerződést hosszabbított Michael Apelgren vezetőedzővel

Kézilabda
1 órája
Ezek is érdekelhetik