Miközben a magyar válogatott újabb sikerét ünnepelte, a házigazda oroszok újabb két pontot szereztek, Norvégia pedig döntetlent játszott a mienk keddi ellenfelével, Hollandiával.
A dunaújvárosi Borbás Rita (sötétben) irtózatos csatát vívott beállósként a horvát védelemmel
A dunaújvárosi Borbás Rita (sötétben) irtózatos csatát vívott beállósként a horvát védelemmel
Tóth Tímea sorozatban harmadszor volt a magyar válogatott vezéregyénisége, a horvátok elleni mérkőzésen nyolc gólt szerzett. "Nem tudom, hogy a második félidőben mi lehetett az oka annak, hogy a csapat gödörbe került – mondta az FTC átlövője. – Nem írhatom mindezt a fáradtság számlájára, mert a világbajnokságból még csaknem egy hét van hátra, de a tehertétel lekerülhet rólunk, hiszen már bent vagyunk az első hatban. Mindenkinek meg kell értenie, hogy ha már idáig eljutottunk, akkor jól is kellene játszani, legyünk a négy között, és vigyünk haza érmet. Át kell gondolnunk, hogy kinek mit jelent mindez, a terheket le kell rázni magunkról, és akkor nem lehet probléma. Az elszántságunk óriási, több olyan meccsünk volt, amelyen rosszul játszottunk és nyertünk. Olykor szerencsénk is volt, mint például most, a horvátok ellen, de azt szokták mondani, hogy a jó csapatnak van szerencséje. Mi pedig jó csapatot alkotunk!"
Amíg az átlövő beszélt, Oroszország a hét gólig jutó Irina Bliznova vezérletével legyűrte Dél-Koreát, és jobb gólkülönbségével meg is előzte a mieinket a tabellán. A hollandok a hajráig vezettek Norvégia ellen (többször négy góllal is), ám a végjátékban a Lunde ikrek vezérletével pontot szerzett az Európa-bajnok. A kapus Katrine csakúgy, mint ellenünk, remekül védett, Kristine pedig tizenegyszer volt eredményes. A másik ágon Románia megőrizte hibátlan mérlegét, ám Georghe Tadici tanítványai igencsak megszenvedtek a sikerért, amelyből főszerepet vállalt a 11 gólos Simona Gogirla. A németek magabiztosan kerekedtek a franciák fölé, míg Ukrajna pontot szerzett Dánia ellen.
A vb-selejtezőből az esélyesebbnek tartott Spanyolország kiverésével jutottak tovább a hollandok, idegenben lőtt több góljuknak köszönhetően.
A szentpétervári A-csoportban a második helyen zártak nyolc ponttal, mert csupán Oroszországtól kaptak ki (34–32), de az sem volt katasztrofális fiaskó. Sjors Röttger szövetségi kapitány gyakorlatilag a német, dán és spanyol klubokban idegenlégióskodó kitűnőségekre építette 26 év átlagéletkorú keretét, amelyben szinte csak mutatóban kapott helyet holland egyesületben kézilabdázó lány (Joyce Hilster – Vastgoed, Maura Visser – Voort, Irina Pusic – Open Line). Hollandia ellen az eddigi magyar mérleg: 35 győzelem, egy vereség. Az első találkozóját 1971-ben a hollandia Realtében játszotta egymás ellen a két csapat, és a mieink 9–7-re győztek.
Az egyetlen vereséget (22–21) az 1989-es dániai B-vb-n szenvedte el a magyar válogatott a németalföldiektől. Olimpián még nem járt Hollandia, ám vb-n már hetedszer szerepel (az eddigi legjobb eredménye az 1971-ben kiharcolt 8. hely).
Európa-bajnokságon kétszer vett részt: 1998-ban a 10., 2002-ben a 14. lett. Magyarországgal legutóbb 2004 márciusában Dunaújvárosban csapott össze, és Mocsai Lajos mester együttese 37–20-ra diadalmaskodott a kilenc gólt szerző Radulovics Bojana vezérletével.
Siti Beáta az IHF-ben
Magyar sportdiplomáciai siker született a szentpétervári világbajnokságon. Siti Beát, a Cornexi 136-szoros válogatott irányítóját beválasztották a Nemzetközi Kézilabda-szövetség frissen alakult játékosbizottságába. A magyar kitűnőségnek, aki a legtöbb szavazatot kapta, négy társa van az érdekképviseleti szervezetben: az amerikai Dawn Allinger Lewis, a kínai Csao Zsaj, a svéd Asa Eriksson és a norvég Heidi Tjugum.