Kellemetlen BSE-vereség

LASZTOMÉRY ANDRÁSLASZTOMÉRY ANDRÁS
2005.11.18. 03:12
A BSE-nek nyernie kellett a továbbjutás édekében a Bíró Eszter, Csipkó Barbara és Pop Diana személyében három magyart és a 40 éves, lepattanózásban Európa-kupa-rangelső Wanda Marie Guytont felvonultató Wasserburg ellen. Kosjár Katalin és Anne Breitreiner dobópárbaja jegyében telt az első tíz perc, amely után döntetlennel mentek rövid pihenőre az együttesek. A folytatásban a németek bedobóját nem tudták tartani a városmajoriak, a 21 esztendős játékos a pálya szinte minden szegletéből betalált. A hazaiak a hajrában hiába tömték labdákkal Kaayla Chonest, a különbség olyan nagy volt a Wasserburg sorozatos sikeres triplái miatt, hogy a piros-fehérek nem érték utol a vendégeket. Az enerváltan játszó, gyengén védekező BSE sorozatban immár a negyedik vereségét szenvedte el, így korántsem biztos, hogy sikerül felkerülnie a 32-es főtáblára.BSE-ESMA - TSV 1880 WASSERBURG (német) 80–86 (20–20, 19–24, 22–29, 19–13)
Városmajor u., 200 néző. V: Kratschmer (osztrák), Macela (cseh)
BSE: Fürész D. 3/3, KOSJÁR 22/9, Hagara 7, Papp 12, CHONES 20. Cs: Vida 6/3, Andó 10/6, Szondy. Edző: Farkas Sándor
WASSERBURG: Pop 9/3, Jarchovská 5/3, BREITREINER 33/21, Maslowski 10, GUYTON 10. Cs: BÍRÓ 12, Csipkó 7/6, Oberpaul. Edző: Hans Brei
Az eredmény alakulása. 4. p.: 4–8. 8. p.: 14–15. 13. p.: 27–25. 17. p.: 36–36. 19. p.: 37–44. 23. p.: 49–53. 28. p.: 57–65. 32. p.: 65–77. 37. p.: 73–81

Mestermérleg
Farkas Sándor: – Ahhoz, hogy olyan fantasztikusan dobott a német bajnok és kupagyőztes, a mi védekezésünk is kellett.
Hans Brei: – Hasonló képességű csapatok találkozóján Breitreiner klasszis játékának köszönhetően nyertük meg a meccset. Védekezésben múltuk felül a BSE-t.