Az első duplán piros angol

Munkatársainktól MunkatársainktólMunkatársainktól Munkatársainktól
2005.10.10. 00:47
Címkék
Nehéz lenne elrontani az angolok mámorát afféle nyavalygással, hogy roppant gyengén játszottak Ausztria ellen. A nem várt fejlemény  jelesül, hogy Hollandia prágai győzelme őket is kisegítette a vb-re, az utolsó forduló eredményétől függetlenül  valóságos eksztázist idézett elő a keretben. "A fiúk boldogan ugráltak körbe-körbe, mint a gyerekek"  emlékezett a jó hír érkezése utáni pillanatokra David Beckham.
Talán nem véletlenül használta a harmadik személyű igealakot, neki ugyanis a mérkőzés bírója alaposan belepiszkított az örömébe. Jogtalan kiállítása miatt nem játszhat a Lengyelország elleni, tétnélkülisége folytán valószínűleg gálaelőadásba fulladó hazai selejtezőn (a szövetség illetékesei már jelezték, hogy nem fognak fellebbezni az eset miatt, mivel várhatóan úgysem lesz belőle egymeccsesnél hosszabb eltiltás).

A csapatkapitány kétes rekordja, hogy ő az első angol futballista, aki válogatott találkozón kétszer is piros lapot kapott. Az előzőt még az 1998-as vb-n, és ott is volt szerepe az ítéletben egy kis színészkedésnek, bizonyos Diego Simeone részéről – de akkor legalább valóban belerúgott az ellenfelébe. Egyébként Steven Gerrard elárulta, a meccs előtt még Beckham figyelmeztette társait a bíró szeszélyességére. Tudta, miről beszél, Luis Medina Cantalejo ugyanis egyszer már a Real Madrid játékosaként is kiállította…

A szövetségi kapitány, Sven-Göran Eriksson szemlátomást nagy tehertől szabadult meg a kvalifikáció kiharcolásával. "A közönség óriási szerepet játszott minden sikerünkben. Senkinek sincsenek ilyen remek szurkolói, remélem, a világbajnokságon úgy fogunk futballozni, ahogy megérdemlik. Tudom, hogy a tornán ennél jobb játékra lesz szükség, de nem kétlem, hogy képesek vagyunk rá. Szerintem nagyon erős csapatunk lesz, egyike annak az ötnek, amely végül megnyerheti az aranyat" – jelentette ki a svéd szakember.

Amikor pedig Beckhamet kérdezték, hisz-e a vb-győzelemben, csak annyit felelt: "Ha nem hinnék, rossz csapatkapitány lennék."
Legfrissebb hírek

A Club Necaxa kispadjáról: ezért más Uruguay és Mexikó futballja

Foci vb 2026
4 perce

Gakpo gyászol, de marad a holland válogatottal

Foci vb 2026
17 perce

Kézilabda: jó hangulatban fejlődnek a tatabányai kis tigrisek

Utánpótlássport
23 perce

Az uruguayiak repülni fognak – de nem együtt

Foci vb 2026
33 perce

Videó: Cristiano Ronaldo nem állt meg az újságíróknak, de röviden reagált a Kolumbia elleni döntetlenre

Foci vb 2026
49 perce

Strandkézilabda-vb: nyolcadik lett a magyar válogatott

Kézilabda
1 órája

Ibrahimovicnál egyértelmű, ki a vb fő esélyese

Foci vb 2026
1 órája

„Különleges érzés” – a meccs legjobbjának megválasztott Mahrez az első vb-góljáról

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik