Kajak-kenu, ifi vb: kilenc egységünk már finalista

2005.08.05. 19:43
Címkék
A 11. ifjúsági világbajnokság 1000 és 500 méteres előfutamaiból kilenc egységünk máris a hétvégi döntők részvevője. Szombaton 9.30-tól az 1000 méteres középfutamokat, 15.30-tól a döntőket rendezik, de már déltől érdekes programok várják az érdeklődőket a Maty-éren: például sárkányhajózás és a Gyulay-, valamint Vereckei-féle két nagy négyes összecsapása.


A 11. ifjúsági világbajnokság délutáni, 500 méteres előfutamait ugyanúgy kezdtük, mint a délelőtti programot. Soós Tamás (képünkön) a negyedik helyen végzett, ám így is biztosan jutott a K-1-es szám középdöntőjébe.

Kenu egyesben Korisánszky Péter a német Brendel mögött finiselt előfutamában, s ő is könnyedén lapátolt tovább. Kozák Danusia világbajnoki címvédőhöz méltón nem engedte át senkinek a futamgyőzelmet, sőt: több mint két másodperccel előzte meg az orosz Pocstovaját, aki a közelmúltbéli az ifi Eb-n Hegyi Zomilla ellenében aranyérmet nyert 500 méteren.

A párosok mezőnyében Czina Zoltán és Szalay Tamás remekelt - igaz, ők az oroszokkal csatázva most még alulmaradtak. Győzni persze "ráérnek" később is: mondjuk a vasárnapi délelőtti középfutamban, majd szintúgy a hét utolsó napján a délutáni fináléban…

Körmendi Péter és Németh Szabolcs már most is elsőként haladt át a képzeletbeli célvonalon, ami ebben a számban egyenes ágon döntőbéli indulást ért. Ugyanilyen kiválóan teljesített Hegyi Réka és Gyulay Blanka: ötszázas reménységeink két és fél másodperces előnnyel múlták felül a Hershan, Paltaran fehérorosz duót.

A délután folyamán a harmadik és a negyedik direkt döntőbe jutó hajónk a két férfi négyes volt: előbb a Bak Ádám, Felszeghy Gábor, Barnáth Tibor, Karakas Ádám kajakos kvartett futamgyőzelemmel, utóbb a Nagy Péter, Kövér Márton, Szemán Gábor, Nagy Gergely összetételű kenus hajó egy második hellyel kvalifikálta magát a döntőre.

Nem akart lemaradni Halász Viktória, Medveczky Erika, Szirom Nikolett és Csipes Tamara sem női K-4-ben: már féltávnál több mint egy hajóval vezettek vetélytársaik előtt, s első helyükkel ők is finalisták lettek. Mindez annyit tesz: a 18 szám felében, kilencben lehetett közvetlen helyet elcsípni az utolsó nagy lapátolásra, azaz döntős pozíciót szerezni, s ez mind a kilenc számban sikerült a Wiesz Róbert vezette magyar válogatott tagjainak.
Legfrissebb hírek

Hétfői sportműsor: MTK–ZTE a nyitó forduló zárásaként

Minden más foci
3 órája

Nem változott a paksiak stílusa: támadtak és győztek; Jenson Button: A Hungaroringet sohasem fogom elfelejteni!

E-újság
3 órája

Akkreditáció nélkül – Mohay Gábor publicisztikája

Labdarúgó NB I
3 órája

Két paksi dupla rendel! – Deák Zsigmond jegyzete

Labdarúgó NB I
3 órája

Littler nem kegyelmezett Gerwyn Price-nak a WMP döntőjében

Egyéb egyéni
4 órája

Szalai és Pető is duplázott, a Paks hatgólos meccsen győzte le a Ferencvárost

Labdarúgó NB I
4 órája

Atlétikai ob: Halász Bence ismét egyre közelebb a 82 méterhez

Atlétika
5 órája

Nem bírt az FCSB-vel a Csíkszereda; nyert első hazai meccsén a Sepsi

Minden más foci
5 órája