Ez nem az Eb-győztes forma volt a hellének részéről
Vágólapra másolva!
2005.06.16. 23:08
Megosztás
Vágólapra másolva!
Címkék
A brazil összeállítás tanulmányozásakor érdekes kérdések vetődtek föl az emberben. Az első: vajon mi bírhatta rá Carlos Alberto Parriera szövetségi kapitányt arra, hogy az argentinok ellen totális csődöt mondó Roque Júniort a csapatkapitányi karszalaggal szíjazza be végleg a védelem közepébe? S a második: ki fog balhátvédet játszani ebből a tizenegyből?
Adriano (jobbra) szögletek után hatástalan volt, viszont az elsô félidô végén remekbe szabott lövéssel ô juttatta elônyhöz a brazilokat
Adriano (jobbra) szögletek után hatástalan volt, viszont az elsô félidô végén remekbe szabott lövéssel ô juttatta elônyhöz a brazilokat
Nos, az előbbire természetesen nem kaptunk választ a kezdő sípszó után sem (sőt, az újdonsült "cséká" már az első percben elvesztette a labdát a tizenhatossal egy vonalban…). Az utóbbira viszont igen: a Herthában az egész idényt a középpályán végigjátszó Gilberto vette át Roberto Carlos pozícióját.
A görögök a megilletődöttség legcsekélyebb jele nélkül kezdtek, Kirjakosz rögtön az elején szabadon fejelhetett egy szabadrúgás után, de jócskán mellé. Adrianóé volt a következő helyzet, az Inter csatára középen kilépve lövés helyett csúnyán eltörte a labdát, de a játék tökéletesen kiegyenlítetten csordogált.
Ez az állapot úgy fertályóráig tartott, akkor a brazilok egy időre tanyát vertek a görög tizenhatoson, de három, egymás után elvégzett szögletből sem lett semmi. A legveszélyesebb szituáció az volt, amikor Zé Roberto centerezését Zagorakisz becsúszva vágta ki az üres kapu torkában álló Kaká elől.
Robinho is bemutatott néhány biciklicselt, illetve egy ígéretes, majd egy gyengécske lövést, hanem a sokat megélt görög védelem összességében szilárdan állt a lábán. Néha még segítséget is kapott, például Lúciótól, aki az első fél óra végén kifelé fejelte a labdát a görög ötösről, miközben az árnyékra vetődő Nikopolidisz híján ott tátongott a kapu.
A félidő végére fölénybe került a világbajnok, Nikopolidisznek résen kellett lennie Kaká jól eltalált lövésénél, de ez sem készíthette fel kellő mértékben arra, ami a 41. percben következett. Az eladdig észrevehetetlen Adriano befelé cselezett a jobb oldalról, és onnan, ahonnan mindenki ívelést várt, döbbenetes erejű bombát küldött pontosan a bal kapufa mellé - 1-0.
Szavazás
A játékrészt Robinho zárta le egy ziccer elrontásával, a következőt pedig ugyanő kezdte egy góllal. Gilberto az általa helyettesített játékos támadóerényeit csillogtatva robogott föl egészen a tizenhatosig, onnan keresztbe tüzelt, így - akár kapura szánta, akár nem - a hosszú saroknál érkező Robinhónak csak bele kellett tennie a lábát a labdába.
Cicinhónak már nem ment ilyen jól Cafú pótlása, legalábbis támadásban, egy ízben főként rajta múlt, hogy a mutatós akciót a középen virító Adriano nem fejezhette be góllal. A brazil válogatott egyébként a második találat után kicsit kényelmesebbre vette a tempót, engedte, hogy Otto Rehhagel tanítványai kijjebb merészkedjenek, ha úgy gondolják. Hariszteasz egy-egy megugrásától eltekintve sajnos nemigen gondolták úgy - időnként olybá tűnt, mintha a következő két meccsükre pihennének rá, miközben a vereség elfogadható mértékét próbálnák őrizni.
Kacuranisz erre a csúf vélekedésre cáfolt rá a 69. percben, egy ambiciózus, ám kissé pontatlan lövéssel, míg Nikopolidisz Ronaldinho lapos, ravasz szabadrúgását védte üggyel-bajjal.
Parriera mester ekkorra nagyjából teljesítettnek érezhette a feladatot, mert hamarosan három kulcsemberét (Ronaldinho, Adriano, Kaká) is lehozta. A helyükre állóknak túl sok idejük nem volt a bizonyításra, de a lyoni Juninho Pernambucanónak a kevés is elég volt: a 81. percben 25 méteres, a kapu jobb oldalába vágódó szabadrúgásból beállította a 3-0-s végeredményt.