Karel Brückner cseh szövetségi kapitány ritkán dicséri játékosait, de az elmúlt hét teljesítménye után nem tudta palástolni elégedettségét: csapata Andorrát 8-1-re, Macedóniát 6-1-re győzte le, két meccsen produkált 14-2-es teljesítménye 28-7-re javította összgólkülönbségét. Ennyi gólt egyetlen más gárda sem szerzett, plusz huszonegyes gólkülönséget is csupán Svédország jegyez rajta kívül, a skandinávok a csehekhez hasonlóan másodikok a csoportjukban - valószínűleg e két csoport, illetve az angolokat és a lengyeleket felvonultató 6. adja majd az automatikusan továbbjutó két csoportmásodikat.
"Labdarúgóink mindkét meccsen élvezték a játékot, és szórakoztatták a nézőket. Ez kell ma a futballban. Örömmel tölt el a csapatban uralkodó légkör - fogalmazott Brückner, aki a macedónok elleni találkozót értékelve megállapította: - Ha összehasonlítom a két félidőt, az elsőben több helyzetünk volt, mint a másodikban, de fölényünket sokáig nem tudtuk gólokra váltani. A mérkőzésnek megvan a maga koreográfiája: a nagy igyekvéssel játszó ellenfelet először meg kell törni, aztán maguktól jönnek a gólok."
A cseh lapok az egekig magasztalják Jan Kollert, aki a korai macedón vezetés után 11 játékperc alatt négy gólt szerzett. Érdekes, hogy a csatár a játékvezetőnek azt bizonygatta, hogy Barost illeti meg a második találat (az eleve a kapuba tartó labdát Koller centikkel a gólvonal előttről segítette tovább), ám a meccs után Ibanez, a videofelvétel szerint helyesen, a kétméteres óriás nevét írta be a jelentésbe. Koller volt a lapok szerint a "király", Tomás Rosicky pedig, aki öt gólban játszott kulcsszerepet, a "királyfi".
A csapatkapitány, Tomás Galásek szerint a közönségszórakoztatáson túl is nagy jelentősége volt a két meccsnek. "Mind a hat pontot kötelező volt megszereznünk. Összpontosítottunk, teljesítettük a feladatunkat, és nyomás alatt tartottuk legfőbb riválisunkat" - mondta Galásek. A holland válogatott valóban nem tudott meglógni Csehországtól, de Románia és Finnország ellen aratott győzelme értékesebbnek mondható, mint vetélytársa sikerei.
Van Bronckhorst (balra) ötvenedszer volt holland válogatott
Nagyobb áldozattal is járt, hiszen Theo Lucius a lábát törte Helsinkiben. "Az első percektől számos nehézséggel kellett megbirkóznunk. A finn csapat nagy nyomás alatt tartott minket, ezért nem maradt más választásunk, mint hogy hosszú előreívelésekkel próbálkozzunk. Ôk pont ezt akarták, de szerencsénk volt, mert az első gólnál Ruud van Nistelrooy szenzációsan vette át a labdát, az ő zsenialitása kellett ahhoz, hogy a helyzetet értékesítse. A második félidőben a cserék határozták meg a játékot, Hedwiges Maduro és Robin van Persie már-már azt csinált, amit akart, nekik köszönhetően az utolsó negyedórában kétséget sem hagytunk afelől, hogy jobbak vagyunk a finneknél" - állapította meg Marco van Basten holland szövetségi kapitány.
A csoport harmadik helyén Románia már nem reménykedhet a világbajnoki részvételben. Hiába verte meg Örményországot, hat ponttal áll Hollandia, öttel Csehország mögött, ráadásul egy meccsel többet játszott két nagy vetélytársánál. Victor Piturca így inkább kísérletezik, hat helyen is változtatott a hollandoktól 2-0-ra kikapó csapatán. Gigel Bocur két gólt szerzett élete első válogatott meccsén, az ő teljesítménye a következő selejtezősorozatra mindenképpen szebb reményekkel kecsegteti délkeleti szomszédunkat.