Az NSO ajánlja:
A spanyol bajnokság állása, eredmények: Tabella, fordulóról fordulóra
Képgaléria:
A La Liga csapatai 2004-2005
Minden, amit a bajnokságról tudni kell
Szurkolói szoftverek
Futball-lexikon
A spanyol labdarúgó-bajnokság két fontos, még nyitva hagyott kérdésére adott választ az utolsó forduló. A BL-selejtezőben a Villarreal és a Betis képviselheti majd az országot, az UEFA-kupában az Espanol és a Sevilla áll majd rajthoz, míg az élvonaltól harmadik csapatként a Levante is búcsúzott, a korábban már kiesett Albacete és a Numancia mellett.


Mind közül a legkedvezőbb helyről a pontelőnyben lévő Villarreal várhatta a végszót, amely gárda nem bízott semmit a véletlenre és hazai pályán három góllal verte a kiesők közé besorolást nyert Levantét.
Győzelmük mellé bajnoki bronzérem is járt.
A Sevilla duplán riválisa - úgy a városban, mint a tabellán -, a Betis idegenben szerény döntetlent bírt elkövetni Mallorcán, így a Sevilla előtt adott lett volna a lehetőség: amennyiben esélyesként behúzzák a Málaga elleni találkozón nekik kijáró három pontot, megelőzik a zöld-fehér csíkosokat a tabellán.
A feltételes fogalmazási módból már sejteni lehet, nem jött össze nekik, pedig próbálkoztak rendesen, még a hajrában is, igaz közben hátul kinyíltak. A nagy rohamásnak így aztán nemhogy BL-indulás, hanem kínos kétgólos vereség lett a vége.
La Liga, harmincnyolcadik forduló:
Atlético-Getafe 2-2 (Nunez 48., 90., ill. Cubillo 22. - 11-esből, Craioveanu 55.)
Racing Santander-Albacete 1-0
Sevilla-Málaga 0-2 ( Duda 79., Baiano 90.)
Espanyol-Athletic 2-0 (Velamazan 33., Lopo 47.)
Valencia-Osasuna 1-0 (Aganzo 33.)
Mallorca-Betis 1-1 (Pereyra 88., ill. Assuncao 53.)
Villarreal-Levante 4-1 (Josico 41., Forlán 45., 90., Figueroa 95., ill. Reggi 23.)
Numancia-Deportivo 1-1 (Tevenet 49., 11-esből, ill. Juanpa 59. - öngól)
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik





