Serie A: ikszelt a Milan, bajnok a Juventus

2005.05.20. 22:40
Címkék
A klub történetének huszonnyolcadik bajnoki aranyérmét szerezte meg a Juventus, pedig a torinóiak ma pályára sem léptek.
Szükség volt ehhez arra, hogy a jövő heti BL-döntőre készülő Milan ma este lépjen pályára soros bajnoki találkozóján. A milánóiak két fordulóval a bajnoki vég előtt ötpontos hátrányban voltak a torinóiakhoz képest, így mindenképpen győzniük kellett volna a középmezőny első feléhez tartozó palermóiak ellen, hogy elméletben esélyük maradjon még a bajnoki cím megszerzéséhez. Carlo Ancelotti abszolút tartalékos összeállításban küldte pályára kezdőtizenegyét, feladva így szinte minden reményt, hogy befogják a tabellán a Juventust.

Persze, győzelmi esélyeik így is voltak, hiszen a Palermónál papíron a Milan B is erősebb csapat. Ezt bizonyította az első játékrész, amelyben a hazaiak könnyűszerrel kétgólos előnybe kerültek, még a vendégek szépítő gólját is Milan-játékos, Costacurta hozta össze, majd minden vendégasszisztálás nélkül.
A találkozóból úgy tetszett, hogy a vendégek sem akarnak többet kihozni, amikor egy ajándéktizenegyesből szépítettek, majd három perccel később egy védelmi kihagyást követően ismét gólt lőttek.
Mivel a lefújásig már nem változott az eredmény, a Milannak az egy pont nem hozott üdvösséget a bajnokságban, ahol ezúttal be kell érnie a bajnoki ezüstéremmel.

Seria A, harminchetedik forduló:
Milan-Palermo 3-3 (3-1)
G.: Serginho (10., 16.), Tomasson (32.), ill. Costacurta (11. - öngól), Toni (76. - büntetőből), Santana (79.)
Legfrissebb hírek

Bondár Anna párosban elődöntős Charlestonban

Tenisz
22 perce

NHL: a ligaelső otthonában nyert a ligautolsó

Amerikai sportok
38 perce

Bárány Donát: Szerettem volna bizonyítani a szövetségi kapitánynak

Magyar válogatott
1 órája

Csütörtöki sportműsor: a Szeged a férfi kézi BL-ben, a Fehérvár az ICEHL-ben szerepel

Minden más foci
8 órája

Bárány: Rossi számíthat az NB I-esekre; Olasz futballgyász

E-újság
8 órája

Felbecsülhetetlen pacsi – Pór Károly publicisztikája

Magyar válogatott
8 órája

Meseföldről jöttek… – Vincze András jegyzete

Foci vb 2026
8 órája

Hatgólos hátrányból fordított a Nantes a GOG ellen a férfi kézilabda BL rájátszásában

Kézilabda
8 órája
Ezek is érdekelhetik