Gyorsasági motor: Talmácsi a második

2005.04.29. 10:33
Címkék
A második helyen áll Talmácsi Gábor a gyorsasági motoros világbajnokság kínai nagydíjának első időmérő edzése után a 125 kcm-ese kategóriában. A KTM-mel versenyző magyar fiút a hondás olasz Fabrizio Lai előzi meg. Talmácsi már az első szabadedzésen is remekül szerepelt, akkor negyedik lett (akkor csapattársa, a finn Kallio volt a leggyorsabb). Akkori ideje 2:16.425 volt. Az időmérő edzésre azonban jelentősen megváltozott - romlott - az időjárás, úgyhogy első idejénél közel tíz másodperccel volt lassabb, de így is második lett, mindössze 334 ezredmásodperccel lemaradva.

A másik magyar fiú, az Apriliával versenyző Tóth Imrének már nem ment ilyen jól. A szabadedzésen még 26. lett, közel négy másodperccel lemaradva az elsőtől, ám az időmérőn csak 36., s hátránya 14 és fél másodperc, amellyel túlesett az úgynevezett 107 százalékos határon, azaz jelenlegi eredményével nem indulhatna a versenyen. Holnap jobb időjárási körülmények között azért valószínűleg tud majd javítani.

Egy kategóriával feljebb a yamahás Rizmayer Gábor a 18 lett a szabadedzésen, közel öt másodperccel lemaradva a tréning-első argentin Porto mögött. Ennek a géposztálynak az első időmérő edzésére csak később kerül majd sor.

MotoGP-ben is túl vannak már az első szabadedzésen. A dobogón három hondás pilóta végzett: a leggyorsabb az amerikai Nicky Haiden volt, Melandri és Gibernau előtt. A címvédő yamahás Valentino Rossi csak az ötödik helyen zárt, még egy Ducatti-pilóta, a spanyol Checa is megelőzte.

Gyorsasági motoros vb, Kínai nagydíj, 125 kcm, 1. időmérő edzés
1. Fabrizio Lai (olasz) Honda 2:25.318
2. Talmácsi Gábor (magyar) KTM 2:25.652
3. Aleix Espargaro (spanyol) Honda 2:25.726

36. Tóth Imre (magyar) Aprilia 2:39.850 - túl a 107%-on
Legfrissebb hírek

Játszadozás egymás között – Malonyai Péter publicisztikája

Labdarúgó NB II
36 perce

Gyász és ünnep – Somogyi Zsolt jegyzete

Spanyol labdarúgás
36 perce

Keddi sportműsor: döntőbeli 4. meccs a férfi röpi Extraligában; az FTC a férfi vízilabda BL-ben játszik

Minden más foci
1 órája

Nikolics: Vargára nagy jövő várhat az AEK-nál; Szélig Viktor büszke a Volánnál eltöltött 10 évére

E-újság
1 órája

Mathys Tel parádés gólt lőtt, a hibája viszont a Tottenham két pontjába került a Leeds ellen

Angol labdarúgás
1 órája

La Liga: kései gólokkal ikszelt egymással a Rayo és a Girona

Spanyol labdarúgás
1 órája

Ollózós góllal győzte le a kétgólos hátrányból felálló Napolit a Bologna

Olasz labdarúgás
1 órája

Championship-rájátszás: a Hull váltott jegyet a Wembley-be

Angol labdarúgás
1 órája
Ezek is érdekelhetik