A vízilabda- és a futball- után a görög röplabdaszurkolók is balhéztak

2005.04.04. 16:58
Címkék
Ha nem is rázzák meg alapjaiban a görög sportéletet az utóbbi idők szurkolói botrányai, mindenképpen rossz fényt vetnek Görögország sportjára és annak nemzetközi megítélésre. A legutóbbi nyári olimpia házigazdáinál ugyanis vízilabda-, futball-, legutóbb pedig röplabda-mérkőzés kapcsán kerültek negatív hírekbe a szurkolók. Igaz, amíg előbbi két sportágban a kör leszűkült az Olympiakosz-Panioniosz lelátói, illetve azon kívüli párharca, addig most a szurkolók a rendőrökkel csaptak össze.

A Krétán megrendezett Iraklisz-Olympiakosz Görög Kupa döntőt előbbiek nyerték 3-0-ra, ezt követően a győztesek fogadására és ünneplésére ötszáz fő gyűlt össze a pireuszi repülőtéren. Miután azonban a rendőrök biztonsági okokra hivatkozva nem engedélyezték ekkora tömegnek a helyszíni, spontán ünneplést, az öröm elkeseredettségbe váltott, nem sokkal később már Molotov-koktélok záporoztak az "akadékoskodó" rendőrök felé. Bármilyen meglepő: a vidámnak indult, ám végül szomorú történetnek nem volt sem sérültje, sem letartóztatottja.
Legfrissebb hírek

A hajrában szerzett góllal verte meg Kolumbia a Kongói DK-t – videó

Foci vb 2026
10 perce

Kolumbia is megszenvedett, de Munoz góljával legyőzte Kongót és továbbjutott

Foci vb 2026
15 perce

Vége: Kolumbia csak kiharcolta a Kongói DK elleni győzelmet

Foci vb 2026
15 perce

Romlik az impozáns gólátlag – iksz a félidőben

Foci vb 2026
1 órája

Cristian Martínez lett a panamai–horvát meccs legjobbja

Foci vb 2026
1 órája

Kolumbia ellen is meglepetést okoz Kongó? Elindult a 2. kör utolsó meccse

Foci vb 2026
2 órája

Luka Modric: Hihetetlen, hogy eljutottam a 200. meccsig a kedvenc mezemben

Foci vb 2026
2 órája

A 200. válogatott meccsét játszó Luka Modricot ünnepelték társai Panama legyőzése után

Foci vb 2026
2 órája
Ezek is érdekelhetik