Az esős idő és egy utolsó pillanatban kirobbant Piturca- Contra ellentét tette vészjósló előjelektől terhessé a román- holland világbajnoki selejtezőt. Főleg az utóbbi hatott sokkszerűen, hiszen Contra éppen az új szövetségi kapitány kedvéért tért vissza a válogatottba, az utolsó pillanatban azonban még a keretből is kikerült a jobbhátvéd. A vendégeknek a 42. másodpercben született góljáról azonban nem a Contra helyére került újonc, Ogararu tehetett, hanem Ghioane, aki nem figyelt eléggé a mérkőzés első szögleténél felbukkanó Cocura.
Dirk Kuyt (balra) és a többi holland támadó szinte ízekre szedte a román válogatott hátsó alakzatát
Dirk Kuyt (balra) és a többi holland támadó szinte ízekre szedte a román válogatott hátsó alakzatát
A fejes gól rányomta bélyegét a találkozó képére, a hollandok - bár korántsem zárkóztak be - megbecsülték a labdát, a románok pedig a legnagyobb igyekezetük ellenére sem jutottak tovább egy Moldovan-fejesnél, amelynél Van der Sar bizonytalankodott kicsit, de minden különösebb következmény nélkül. Bámulatos volt viszont a holland kapus a 33. percben, indításával Kuyt az alapvonalig jutott, beadásából Van Nistelrooy öt méterről mellépofozta a labdát.
A szünet után Plesan beállításával sokkal offenzívebbé vált a románok játéka, és negyedórányi buzgólkodást követően Pancu szabadrúgása milliméterekkel suhant el a jobb kapufa mellett. Ahogy azonban gól nélkül teltek a percek, úgy párolgott el a hazaiak játékából a szükséges plusz töltet, s jöttek újra a hollandok. A 73. percben egyetlen akció keretében kétszer dicsőült meg Lobont, amikor előbb Kuyt, majd Van Nistelrooy lövését hárította. A 85. percben azonban már semmit sem tehetett a román kapus, mintaszerű ellentámadás végén - amelynek során igencsak megalázott helyzetbe került a román védelem - Babel góllal tette emlékezetessé válogatottbeli bemutatkozását.
Akárcsak a hollandok, a Finnország ellen favoritnak számító csehek is ideálisan kezdték a mérkőzésüket: a 7. percben Kuqi a saját tizenhatosánál késlekedett a labda elrúgásával, Rosicky elvette tőle, és beadásából Baros közelről megszerezte a vezető gólt. Kuqi a 22. percben nagy egyenlítési lehetőséget hagyott ki, Cech egy beadás nyomán kiejtette a labdát, amelyet azonban a finn csatár az üres kapu mellé lőtt. A 29. perc kisebb csetepatéja - Lokvenc és Polák igyekezett elégtételt venni a finn védőkön a Baros elleni sorozatos durvaságokért - után a 34. percben növelte előnyét a hazai csapat: Rosicky 32 méterről kapura csavart szabadrúgása meglepte Jaaskelainent.
A második félidő drámai küzdelmet hozott. A 47. percben Jari Litmanen akrobatikus mozdulattal vágta be Riihilahti beadását, az 58. percben ugyan Rosicky remek elfutás után ideálisan tálalta a labdát Polák elé, aki az üres kapuba továbbított, ám a finnek nem hagyták magukat! A 73. percben szöglet után Riihilahti lőtt közelről a cseh kapuba, hat perccel később pedig Ujfalusi hibájából Johansson lépett ki és egyenlített. A hajrában a szerencse a cseheket pártfogolta, mert Kuqi "ordító" helyzetet hagyott ki, amire válaszul, egy gyors ellentámadás végén, a 87. percben Lokvenc a léc alá bombázott, és győzelemhez segítette az Eb-bronzérmest.
Örményország - Andorra 2-1 (1-0) Jereván, 3500 néző V: Attard (máltai). G: Hakobjan (32.), Hacsatrjan (83.), ill. Fernando Silva (57.) ÖRMÉNYORSZÁG: Berezovszkij - Alekszanjan, Arzumanjan, Dohojan, Melikjan, Hacsatrjan, Hakobjan (Voszkanjan, 90.), Ar. Karamjan (Mkrtcsjan, 72.), Nazarjan (Jenebjan, 73.), Sahgeldjan, Mhitarjan ANDORRA: J. Álvarez - J. Ayala, Escura, L. García, Juli Fernández, Sonejee, Pujol, Sivera (Julia Sánchez, 89.), Fernando Silva (Javi Sánchez, 90.), Jimenez (G. García, 79.), J. Ruíz