Három magyar a vb-n

2005.02.19. 00:09
Címkék
Az idei endurance-vb másnak ígérkezik, mint amilyen a tavalyi volt. Az 1999-es sorozat óta először újfent csak öt futam szerepel programjában, ami nem túl sok.
A világbajnok csapat, a francia yamahás GMT94 biztos, hogy nem védi meg a címét, mivel meg akarja nyerni az ellenbajnokság, a Master of Endurance-szériát is.A gyári Suzuki-csapat történetében először igazolt japán sztárt: Kitagava Keicsi, az egykori japán szuperbike-bajnok a MotoGP-ben is versenyzett már. A kétszeres endurance-világbajnok Warwick Nowland egy év kihagyást követően visszatér a sorozatba, de már nem Suzukival, hanem Yamahával "kanyarog" az aszfalton. És ami a legfontosabb: hazánkat hárman képviselik a március 28-án rajtoló világbajnokságon, a már-már rutinos résztvevőnek számító Bitter Sándor, valamint Vida Tibor és Rosivall Ágoston.A Vida, Rosivall kettős elsősorban annak köszönheti vb-szereplését, hogy Bitter Sándor és Bulcsú Rezső, a Nemzetközi Motorkerékpáros-szövetség tagja és az endurance-vb állandó zsűrielnöke közösen ajánlotta be őket jelenlegi együttesükhöz."Ôszintén szólva már lemondtam arról, hogy 2002 után ismét elrajtolhatok a vébén, amikor Bitti a Suzuki kedvéért visszautasította az MV Agusta szerződési ajánlatát, egyúttal megtette nekem azt a szívességet, hogy beajánlott az olasz márkához. Ez nem mellékesen olyan német csapatot lát el technikával, amely a vébé előtt ugyanolyan besorolást kapott, mint Bitter suzukis alakulata. Azaz a német együttesem is benne van a legjobb tízben!"- lelkendezett a négyszeres magyar bajnok és Alpok-Adria-kupa-győztes Vida.A korábban sífutó és gokartozó Rosivall talán még Vidánál is boldogabb ezekben a napokban. "Anyagi gondok miatt egy osztrák sítáborban már a síugrást is kipróbáltam, azon morfondírozva, hogy átpártolok ahhoz a sportághoz. Szerencsére azonban maradt a motorozás: a suzukis Innodromnál kötöttem ki"- örvendezett Rosivall.
Legfrissebb hírek

A legkellemetlenebb ellenfél – a Maja Chwalinska-portré

Képes Sport
9 perce

Kézilabda: Grosch Vivien Marosvásárhelyre igazolt – hivatalos

Kézilabda
15 perce

Hatalmas volt az öröm Dél-Afrikában is – videó

Foci vb 2026
25 perce

Távozott a DVSC-től és részt vesz a szerződés nélküli profik csapatkereső táborában

Labdarúgó NB I
41 perce

Suscsák Máté és Vámosi Georgina lettek az év futsalosai

Labdarúgó NB I
50 perce

Népsport: A vesztesek hangja

Népsport
53 perce

Íme, a mai, holnap hajnali felhozatal!

Foci vb 2026
59 perce

Jürgen Klopp véleménye a kötelező ivószünetekről

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik