Nem pusztán melldöngetés volt a görögök fogadkozása, hogy az utolsó esélyt mindenáron megragadják. Noha Morten Olsen dán szövetségi kapitány nyilatkozata - jelesül, hogy a házigazdákon lesz nagy a nyomás az athéni mérkőzésen - logikus feltevésen alapult, Otto Rehhagel tanítványainak furcsa mód mintha szárnyakat adott volna a lelki teher.
Jannakopulosz (8) és a többi görög megragadta az utolsó esélyt
Jannakopulosz (8) és a többi görög megragadta az utolsó esélyt
Jannakopulosz (8) és a többi görög megragadta az utolsó esélyt
Jannakopulosz (8) és a többi görög megragadta az utolsó esélyt
Az első negyedórában a dánok lélegzethez is alig jutottak, Karagunisz viszont már az első percekben zakatolni kezdett. Az Inter középpályásába mintha az ördög bújt volna, előbb óriási lövéssel jelentkezett, kisvártatva emberfeletti védésre késztette Sörensent, a 14. percben pedig a kapufát találta el. A futball viszont már csak olyan, hogy a legaktívabbak nem mindig nyerik el a jutalmukat: Zagorakisz szerzett vezetést az Európa-bajnoknak. A csapatkapitány gyorsan elvégzett egy szabadrúgást, a jobb alsó sarokba vágódó labdát Sörensen nem érhette el.
Nem sokkal később Baszinasz tört be a tizenhatosra, az újdonsült madridi, Gravesen lerántotta, Collina meg büntetőt ítélt. A sértett maga állt oda a labda mögé, hogy aztán biztos lábbal a jobb felső sarokba rúgja. A dánok az első játékrész végén tértek magukhoz, de akkor mindjárt szépítettek is - Rommedahl használta ki Nikopolidisz hibáját. Sokkal kevésvé volt mozgalmas a második félidő. Olsen hába igyekezett cserékkel erősíteni a támadó szekciót, csapata csupán helyzetecskékig jutott. Összességében a görögök magabiztosan őrizték az előnyt, s megszerezték a számukra létfontosságú három pontot. Ahhoz képest, mekkora felhajtással - telt ház, hangorkán, görögtüzek és nem utolsósorban egy hatalmas albán zászló a lelátón - indult a mérkőzés, a felek igen lassan melegedtek bele a játékba. Az első félidőben például fél órán keresztül szó szerint semmi sem történt, és a 30. percben is csak Tarénak a hirdetőtáblák előtt bemutatott fenékre ülése hozott újat a meccsbe. Aztán az addig munka nélküli Strakosha kapusnak váratlanul a hálóból kellett kiszednie a labdát. Az első ukrán szöglet után ugyanis az egyedül maradt Ruszol elé pattant a labda, a védő pedig a léc alá vágta élete első válogatottbeli gólját. A fordulást követően a vendégek a kényelmes ellentámadásokra rendezkedtek be, és a 60. percben újabb állított labdás szituációból eldöntötték a találkozót. Történt, hogy Sevcsenko - aki sem addig, sem pedig azt követően nem sok vizet zavart - ívelt be szabadrúgásból félmagasan a tizenhatos bal széléről, a labdába pedig a kapu felé futó Huszin botlott bele és sodorta egy lépésről a gólvonal mögé. A helyiek eztán már csak egy lécre küldött szabadrúgást könyvelhettek el, még a szépítés sem jött össze nekik.