Schaller és Egyed párharca

OROSZ FERENCOROSZ FERENC
2004.10.02. 22:49
Címkék
Amint arra számítani lehetett, a tereplovaglás átrendezte a díjlovaglás után kialakult eredménylistát a lovastusa országos bajnokság döntőjében.
A somogysárdi viadal második napján a legkeményebb erőpróba várt a résztvevőkre, akik a kellemes idő ellenére alaposan megizzadtak, amire célba értek. Már aki teljesíteni tudta a 3850 méter hosszú, 25 akadállyal nehezített tereppályát… A felnőtt bajnoki címért harcba szállt tíz induló közül ugyanis négyet is kizártak pályatévesztés vagy más komoly hiba miatt. A hétperces szintidőn belül végül összesen hárman értek vissza a versenyközpontba: a rutinos Schaller Gábor így megőrizte összetett első helyét Tavaszi Szél nevű lovával, és a 24 esztendős Egyed László is tartja a második helyét Figaróval. A fiatal kaposvári sportoló másik lovával, Regölővel is nagyszerűen teljesített, ez az eredmény azonban nem számít bele az összetett küzdelembe. A vasárnapi díjugrató számot, ahol eldől a végső helyezések sorsa, a kiskunhalasi Bakaity Vajk várja a harmadik helyről. Az eddig látottak alapján immár kétesélyes a bajnokság: ha nem jön közbe semmi váratlan, akkor Schaller vagy Egyed lesz a 2004-es esztendő aranyérmese.LOVASTUSA OB-DÖNTÔ, SOMOGYSÁRD
Az állás két szám után: 1. Schaller Gábor (Glob-Carex LK, Tavaszi Szél n. l.) 58.48 hp, 2. Egyed László (Lovasakadémia SC Kaposvár, Figaro n. l.) 58.91, 3. Bakaity Vajk (Kiskunhalasi Határőr Dózsa, Melittis n. l.) 70.30, 4. Nagy Zs. (Várcsalit BT, Mandragora n. l.) 79.78, 5. Kovács J. (Zempléni LE, Brakallone n. l.) 117.2.
Legfrissebb hírek

Technikai doppingszerek – Csinta Samu publicisztkája

Atlétika
5 órája

Szombati sportműsor: újabb lépést tehet az ETO FC a bajnoki cím felé; ETO KC–FTC női kézilabda MK-elődöntő

Minden más foci
5 órája

Asztalitenisz-vb: női válogatottunk drámai meccsen búcsúzott

Egyéb egyéni
5 órája

Több mint egy hónap után folytatódik az F1; Gruber ismét bevenné az Újpest kapuját

E-újság
6 órája

Rekordhosszúságú, őrjítő frém a sznúker-vb-n, Allen ledolgozta a hátrányát

Egyéb egyéni
6 órája

Férfi kosár Euroliga: másodszor is legyőzte a Hapoelt a Real Madrid

Kosárlabda
6 órája

Újabb pontokat gyűjtött, egyre közelebb a bennmaradáshoz a Leeds

Angol labdarúgás
6 órája

A helyzeteivel jobban gazdálkodó Mallorca fontos pontokat zsebelt be Gironában

Spanyol labdarúgás
6 órája
Ezek is érdekelhetik