A női torna első találkozóján szereplő két csapat legutóbb tavaly decemberben a horvátországi világbajnokság csoportmérkőzésein csapott össze, és a csáktornyai meccset a magyarok nyerték meg, akik a vasárnapi athéni csoportmérkőzésnek is nagy esélyesei voltak.
4-1. Görbicz találata adta meg az alaphangot, de a beállós Liu Jün gyorsan válaszolt, egyben jelezte, hogy rá külön is érdemes ügyelni. A csarnokban harsogott a "Hajrá, magyarok!" - és Görbiczékre jó hatással is volt a buzdítás. Ehhez a remek rajthoz persze kellettek Pálinger bravúrjai is. Védekezésben úgynevezett nyitott variációkat választott a vb-ezüstérmes magyar együttes, amely támadásban egyre többet hibázott, és az ellenakciókból a fürge ázsiaiak rendre eredményesek voltak.
6-6. A közepes iramú találkozó akkor lett élénkebb és élvezetesebb, amikor a világ legjobbjai - Csao Zsaj (2002) és Radulovics Bojana (2000, 2003) - pályára léptek, igaz, közülük ezúttal csak a Dunaferr csillaga alkotott maradandót. Kirsner 8-8-nál, emberhátrányban svédcsavarból lőtt gólt - hasonlóan látványos és bravúros mozdulatot mostanában ritkán látunk női mérkőzéseken. Ezután Kulcsár is parádés gólt lőtt, és ezek az akciógólok - valamint Pigniczki szívós védekezése - alighanem lelkileg is megviselték a kínaiakat, akik pedig katonás rendhez szoktak az edzőtáborokban.
13-10. Görbiczet már másodszor állították ki, Radulovics pedig újabb látványos gólokkal bizonyította: meghallgatta a Mocsai mestertől, időkéréskor hallott tanácsokat. Kimaradt néhány magyar helyzet, de a kínaiak sem remekeltek, és a mieink kettős emberelőnyben növelhették előnyüket.
17-11. A nem túl durva csatában (a kiállítások aránya kissé csalóka!) a taktikai szabálytalanságok közben egy-egy kíméletlen pofon is elcsattant. A félidő hajrájában a kapusoknak kellett ellensúlyozni társaik védekezési hibáit, s ez főleg Pálingernek sikerült, aki védései után igyekezett gyorsan indítani társait. Radulovics és Ferling góljai után pihenőre térhettek a csapatok.
19-13. A szünetig az 50 százalékosan védő Pálinger és az öt gólt szerző Radulovics volt a párharc két kiemelkedő egyénisége. Vang Sa-sa mindent megtett Radulovics semlegesítéséért - mérsékelt sikerrel. Tartotta előnyét Mocsai Lajos csapata, amely a második félidő közepéig nagyobb erőlködés nélkül, okos és olykor látványos játékkal szórakoztatta athéni bemutatkozásán a közönséget.
22-16. Valamelyest alábbhagyott a kiemelkedően kézilabdázó Li Vej-vej, Vang Min és társaik lelkesedése, amikor Pálinger újabb és újabb bravúrjai után gyorsan indultak mezőnyjátékosaink, és Kulcsár pompás, trükkös találatai is demoralizálóak voltak. A támadásban elkövetett könnyelműségek után újra Kulcsár találata, valamint az ázsiai lányok sok technikai hibája nyugtatta meg a magyarok híveit.
22-19. Úgy tűnt, a jobbszélen sem Lovász, sem Pálffy játéka nem nyerte el Mocsai tetszését, ezért a mester Radulovicsot küldte erre a posztra, Mehlmann pedig jobbátlövőnek érkezett. Görbicz harmadik kiállítása miatt végleg kiszállt a játékból, ráadásul társai fáradni látszottak, ezért gyakran csak szabálytalanságokkal tudták megállítani a híres dél-koreai edző tanítványait (Csung Hjung Kjun mester 1995-ben világbajnoki aranyéremig vezette hazája női csapatát).
25-22. A végjátékban mindkét csapat sokat hibázott támadásban, és a bírók egyes ítéletével is lehetett volna vitatkozni. Pálinger heteseket és ziccereket hárított, miközben a játékvezetők szinte minden szabálytalanságot kétperces kiállítással büntettek.
28-23. Már minden eldőlt, de Mocsai időt kért. Ennek inkább taktikai, mint gyakorlati jelentősége volt.
Az emberelőnyös és -hátrányos helyzeteket egyaránt bőven gyakorolhatták vasárnap a csapatok, amelyek közül az olimpiai ezüstérmes Magyarország nem a legjobb játékát nyújtva, de esélyeshez méltóan győzött. Kedden Görögország lesz a mieink ellenfele. ----
Érvényesült a tudásTipikus első meccs... Mindkét csapat idegesen kezdett, és a játék döcögött az elején. A kínaiak határozottan védekeztek, az első szándékú támadásokat rendre megállították. Okosan kikapcsolták a küzdelemből Görbiczet. A szünetig így is érvényesült a magyarok nagyobb tudása. A második félidőben javult a játékunk, már indításokból is szereztünk gólokat, de olykor még mindig korán ellőttük a labdát. A kihúzódó kínai védőkkel szemben nehéz volt támadást vezetni. Pálinger bravúrjai aranyat értek. A sok kiállítást nem értettem, mert nem láttam durvának a küzdelmet.
Kovács Péter (vb-ezüstérmes, olimpiai negyedik, BEK-győztes, világválogatott, az évszázad magyar kézilabdázója) ---- Mocsai Lajos: "Remek volt a védekezésünk, főleg azután, hogy Pigniczkit előrevittem zavarónak. A szünetben azt is kértem, hogy jobban figyeljünk hátul a helycserékre, ne váljunk statikussá, valamint ügyeljünk a mélységi sáncra, hogy Pálingernek könnyebb legyen hárítania. A védekezés döntött, hiszen hatalmas fegyvertény, hogy az erős kínai válogatottat fel tudtuk őrölni feszes védekezéssel. Nagyon jó együttest győztünk le, amely éremesélyes. Mindig volt egy ember, aki tudott lendíteni a csapaton, akár Radulovics, akár Kulcsár, akár a kapuban Pálinger. A közönség buzdítása, nagyon sokat segített."
Csung Hjung Kjun: "Nagyon készültünk erre a meccsre, mert a magyar csapat a csoportunk legjobbja, s legyőzése esetén biztosan továbbjutottunk volna. A magyaroknak lélektani előnyük volt, mert az elmúlt két évben többször kikaptunk tőlük. Nagyon akartunk, mindent megtettünk, így csalódott vagyok, hogy nem sikerült..."
Kulcsár Anita: "Bíztam a győzelemben, tudtuk, hogy a kínaiak nagyon jók, de jól felkészültünk belőlük, semmi meglepőt nem mutattak. Kicsit valóban izgultunk, elvégre tíz embernek a csapatból ez volt az első olimpiája, de nem volt nagyobb gond."
Pigniczki Krisztina: "Viszonylag sima sikerrel kezdtük az olimpiát, mert az első félidő végétől jól összeállt a védekezésünk."
Kirsner Erika: "A bírók kicsit túl szigorúak voltak, feleslegesen tördelték a játékot a sok kiállítással. Hogy lesz-e még egy ilyen svédcsavarom? Csak nyerjünk, az a lényeg..."