Döntetlen a félidőben

2004.07.09. 22:36
Címkék
Izgalmas játéknappal folytatódott az 1. Szeged-kupa. A magyar válogatott tagjai ismételten remekül helytálltak, hiszen két döntetlen mellett egy-egy győzelem és vereség volt a mérleg az olimpiai bronzérmes lengyelek ellen.
Sajnos a csapat egyik legjobbja, Medvegy Nóra nagyon gyorsan vereséget szenvedett, ellenfelének, Iweta Radziewicznek mindössze húsz lépés kellett a sikerhez. Két döntetlen után pedig már csak Mádl Ildikóban bízhatott Horváth József kapitány. Bízott is, és mint az később kiderült, nem hiába. A kétszeres olimpiai bajnok ugyanis sötéttel is fantasztikus teljesítményt nyújtott, és bámulatos játszmában legyőzte Marta Zielinskát. A negyedik nap így döntetlen lett, az összetettben pedig szintén egyenlő az állás. A következő fordulót szombaton rendezik.Második hely az olimpián

A második helyen végzett az első kiemelt és korábbi címvédő magyar válogatott a 16 éven aluliak pénteken befejeződött olimpiáján, az indiai Calicutban. Az eredmény értékét növeli, hogy a Horváth László, Boros Dénes, Bánusz Tamás, Bérczes Dávid és Szabó Krisztián alkotta csapat Krizsány László kapitány vezetésével rendkívül nehéz körülmények között, szinte végig betegeskedve szerezte meg az ezüstérmet. A győztes Kína lett. Érdekesség, hogy a mindössze húsz együttest számláló mezőnyben hat indiai és öt Srí Lanka-i válogatott indult. Az európai országok, Törökország és a mieink kivételével, távol maradtak az eseménytől.

1. SZEGED-KUPA NÔI VÁLOGATOTT MÉRKÔZÉS. SZEGED.
4. játéknap: Magyarország–Lengyelország 2:2 [Vajda Szidónia (Élő-pont: 2352)–Socko (2428) döntetlen, Dworakowska (2402)–Gara Anita (2394) döntetlen, Medvegy Nóra (2407)–Radziewicz (2431) 0:1, Zielinska (2402)–Mádl Ildikó (2348) 0:1]. Összesítésben: Magyarország–Lengyelország 8:8
Legfrissebb hírek

Navarro: A vezetők úgy döntöttek, nem hosszabbítanak

Labdarúgó NB I
12 perce

Népsport: Sugar Ray Leonardnak az élete volt a bunyó

Népsport
33 perce

„Az apám megtanította, hogy az első öt perc a legfontosabb” – egy munkanap Szoboszlai Dominikkal

Angol labdarúgás
35 perce

Kajak-kenu vk: győzött a Kurucz, Fodor páros, összesen négy magyar érem vasárnap délelőtt

Kajak-kenu
46 perce

Még ki sem nevezték, máris támadják Kálnoki Kis Attilát

Egyéb egyéni
1 órája

Női vízilabda-vk: Cseh Sándor 21 játékost hívott a keretbe

Vízilabda
1 órája

Futsal: ismét vereséget szenvedett az U19-es válogatott

Utánpótlássport
1 órája

„Sokkal többet kaptam a hokitól, mint valaha gondoltam” – interjú Garát Zsomborral

Képes Sport
2 órája
Ezek is érdekelhetik