Az NSO ajánlja:Minden, amit a vitorlázás és szörf olimpiai részvételéről tudni kellA helyszín, az időpont, az esélyesek, a magyarok, a történelem...
Az NSO ajánlja:Minden, amit a vitorlázás és szörf olimpiai részvételéről tudni kellA helyszín, az időpont, az esélyesek, a magyarok, a történelem...
Mint az idén 75 éves Magyar Vitorlázószövetség ügyvezető elnöke, Wossala György elmondta, részvételi rekordra, több mint négyszáz hajóra számítanak a pénteken rajtoló eseményen, sőt mivel végre a vízállás is kedvező – azaz a keszthelyi bója a régi helyére kerülhet –, ugyanazon a pályán haladhatnak a hajók, mint a Nemere II 1955-ös időrekordjakor (10 óra 40 perc), vagyis most különös jelentőségű lenne egy csúcsjavítás. Van is erre esély, hiszen – többek mellett – rajthoz áll a Litkey Farkas irányította korábbi Kékszalag-győztes Gardazurra és a szintén a Libera osztályba tartozó Azardissimo.
A csúcstechnológia jóvoltából az idén még könnyebb lesz majd követni a viadalt, hiszen a szövetség által kijelölt 30 hajót GPS-szel szerelnek fel, ami lehetővé teszi a folyamatos nyomon követést – a www.kekszalagweb.hu oldalon lehet majd figyelni a versenyt az interneten.
De a támogató T-Mobile is újít: akár a mobiltelefonok képernyőjén is nézhetővé válik a Kékszalag. A hivatalosan vasárnap reggel nyolckor véget érő távolsági verseny díjazása sem mindennapi, az abszolút győztes például két jegyet is átvehet a Queen Mary II-re, a világ legnagyobb luxushajójára, amelyen a csapat két tagja kilenc napot tölthet el.