Gál és Szarka tesztelheti magát az ob-n

Vágólapra másolva!
2004.06.10. 20:58
Címkék
A hét végén  a Sportsziget-fesztivál keretein belül  ismét szerekhez lépnek honi legjobb tornászaink, hiszen péntektől vasárnapig a szokott helyszínen, a budapesti Tornacsarnokban bonyolítják le az országos bajnokságot.
A verseny első napján a csapatbajnokságot rendezik meg, amely a férfiaknál selejtező a szombati egyéni összetett, illetve a vasárnapi szerenkénti döntőre, míg a nőknél a csapatbajnokságon való szereplés nem feltétele az egyéni részvételnek.

Formája alapján Gál megismételheti az Eb-n mutatott szereplését (Fotó: Danis Barna)
Formája alapján Gál megismételheti az Eb-n mutatott szereplését (Fotó: Danis Barna)
Formája alapján Gál megismételheti az Eb-n mutatott szereplését (Fotó: Danis Barna)
Így fordulhat elő, hogy a KSI legjobbja, az athéni olimpián szabadkártyával szereplő Szarka Krisztina csak az egyéni számokban indul. Ziszisz Tanaszisz tanítványa tavaszi felkészülését sorozatos betegségek törték meg, így még nem a legjobb formában lép majd a szerekhez, ám a békéscsabai Kiss Renátával és Péntek Tündével, valamint a szombathelyi Gál Kittivel egyetemben esélyes az egyéni összetett aranyérem megszerzésére. Bár Draskóczy Imre szövetségi kapitány szerint a gerendán történő esetleges rontások megbolygathatják a mezőnyt.
A férfiaknál Fazakas Csaba szövetségi kapitány jóslata szerint ha Gál Róbert képes lesz megismételni a ljubljanai Európa-bajnokságon nyújtott produkcióját, akkor mindenképpen az övé lehet az egyéni összetett aranyérme. Sőt, Athén felé közeledve az ugrásban vb-4. versenyzőnek már-már kötelező nyernie talajon és ugrásban. A többi szeren nagy osztozkodás várható: lólengésben Berki Krisztián és Fekete Levente, gyűrűn Fekete és Király Roland, korláton Gál, Detrői Zoltán, Takács Árpád, Fekete vagy Hetrovics Marcell, míg nyújtón Detrői, Fekete, Magyari Zsolt vagy Horváth Csaba hódíthatja el az aranyérmet.
Legfrissebb hírek

Nagy Ádám csapata kétszer egyenlített Parmában, mégis kiesett az Olasz Kupából

Olasz labdarúgás
10 perce

Több mint fél órára félbeszakadt a magyar futsalválogatott Románia elleni Eb-pótselejtezője

Magyar válogatott
29 perce

A Plzen edzője szerint megkönnyíti a felkészülésüket, hogy lesz néhány ismerős játékos a Fradinál

Európa-liga
33 perce

Férfi kézilabda BL: Dinamo Bucuresti–Veszprém

Kézilabda
52 perce

Harmadosztályú ellenfelet vert meg, ott van a DAC a legjobb 32 között a Szlovák Kupában

Minden más foci
1 órája

NHL: Ovecskin bő félmillió dollárral többre számíthat

Amerikai sportok
1 órája

Új vezetőedző, új névadó szponzor és új hazai pálya a dágiaknál

Röplabda
1 órája

Kerékpáros-vb: ausztrál címvédés a vegyescsapat-időfutamban

Kerékpár
2 órája
Ezek is érdekelhetik