A Kaposváré a bronz

JUTASI RÓBERTJUTASI RÓBERT
2004.04.28. 22:34
A harmadik szett szintén szorosan alakult, ám a Kaposvár ebben is diadalmaskodott, így pedig a hazaiak nyerték meg a bronzos párharcot.
Extraliga, férfiak, a 3. helyért, 5. mérkőzés

Kométa-Kaposvár–Phoenix Mecano-Kecskeméti FRC 3:0 (18, 24, 23)
Kaposvár, 200 néző. V: Mezőffy, Újházi
KAPOSVÁR: PÁSZTOR 8, GUBIK 3, CSÍKOS 6, GELENCSÉR 6, PAMPUCH 18, MILOSEVICS 14. Cs: Geiger (liberó), Bánhegyi. Edző: Marko Jazvics
KECSKEMÉT: Kása, Tamás 4, Buday 8, Nagy P. 15, Úrfi 9, SOMODI 11. Cs: RÁCZ (liberó), Rapi, Kodácsy. Edző: Karagics Mátyás
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 4:5, 8:7, 13:8, 16:10, 19:12, 24:18. 2. játszma: 7:6, 15:10, 17:17, 19:21, 22:24. 3. játszma: 8:6, 11:11, 16:16, 18:19, 22:20, 24:23

A három nyert mérkőzésig tartó párharc végeredménye: 3–2 a Kométa-Kaposvár javára

A bronzért folyó küzdelem ötödik randevújának elején felváltva születtek a pontok. Úrfi nyitotta az első ászt, röviddel később Pásztor hasonlóval válaszolt. Később a Kaposvár vette át a kezdeményezést, és nem is maradt el az eredménye, viszonylag simán nyerték meg az első felvonást. A folytatásban négypontos Kométa-vezetésnél időt kértek a vendégek, ez hasznukra vált, a somogyiak többször hibáztak, és így szorossá vált az eredmény. Jazvics edző kétszer is időt kért, ennek ellenére a kecskemétieknek volt több játszmalabdájuk, de remek hajrával Pampuch és Pásztor vezérletével fordított és nyert a Kométa. A harmadik szett szintén szorosan alakult, ám a Kaposvár ebben is diadalmaskodott, így pedig a hazaiak nyerték meg a bronzos párharcot.