Kométa-Kaposvár–Dunaferr 3:2 (–20, 24, 17, –16, 11)
Kaposvár, 300 néző. V: Adler, Hóbor
KAPOSVÁR: GELENCSÉR 9, PAMPUCH 20, MILOSEVICS 9, Pásztor 12, Gubik 7, Csíkos 6. Cs: Zarka (liberó), Bánhegyi 2, Mészáros P., Kovács B. 4. Edző: Marko Jazvic
DUNAFERR: Tóth G. 1, MÓZER 15, Pajor 7, NÉMETH SZ. 21, Tóth T. 11, FORGÓ 9. Cs: Szabó G. (liberó), Németh G., Lukács, Bokor 6, Kovács Z. 1, Kecskeméti. Edző: Ruffing Péter
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 2:5, 10:7, 14:14, 17:21, 18:22, 20:24. 2. játszma: 6:6, 10:12, 16:15, 20:18, 23:22, 23:24, 25:24. 3. játszma: 4:7, 11:12, 15:12, 18:13, 21:16. 4. játszma: 4:8, 9:16, 11:18, 12:20, 14:22, 15:24. 5. játszma: 4:1, 7:3, 9:4, 11:8, 13:10, 14:11
A három nyert mérkőzésig tartó párharc állása: 1–0 a Kaposvár javára

Az alapszakasz záró fordulójában is ebben a csarnokban randevúzott a két csapat, akkor a hazaiak nyertek 3:1-re, és most az akkori jó játék folytatását várták a kaposvári szurkolók. A vendégek kezdtek jobban a sérült Geigert nélkülöző somogyiak ellen, a második technikai szünetig vezettek is, ezután jutott csak először előnyhöz a Kométa. Mózer vitte a prímet a Duna-partiaknál, a hazai oldalon Pampuch igyekezett vele lépést tartani. A hajrában mindkét csapat időt kért, ám a jobban együttlévő Dunaferr szerzett előnyt. Lendületesebben folytatta a második szettben a Kaposvár, de a Ruffing-legénység is felvette a ritmust, és jó ideig nem engedte el ellenfelét. Ekkortájt igen sok kívánnivalót hagyott maga után a hazaiak védekezése, ám a szett végén az újvárosiak siettetni kezdték a befejezést, és kétszeri időkérésük ellenére is a Jazvic-fiúk zárták eredményesebben ezt a szakaszt. Felfokozott hévvel vetette magát a küzdelembe a harmadik felvonásban is a két együttes. Pajorék jobban mezőnyöztek, ám Pampuch újabb remek ütéssorozata fordulatot hozott a hazaiak javára, ráadásul Gubik ászt nyitott, és a vendégek hiába cseréltek, már nem tudtak változtatni a játék menetén. A negyedik szettben így a mérkőzés megnyerése volt a tét a hazaiak számára, ám nem bírtak el a terhet: négy ponttal elhúzott a Dunaferr, majd az előnyét később megduplázta, és ekkor már láthatóan feladták a somogyiak a kilátástalan játszmát. A döntő szettben az első pillanattól kezdve magabiztos játékkal, jó mezőnymunkával, hatásos védekezéssel szerzett ötpontos előnyt a Kométa, és ez még idegesebbé tette rutintalanabb ellenfelét. A továbbra is elemében lévő Pampuch további öt pontja pedig végleg megpecsételte a Dunaferr sorsát.