Ostrava megbolondult

POLGÁR LÁSZLÓPOLGÁR LÁSZLÓ
2004.02.13. 20:34
Címkék
A volt Csehszlovákia területéről Újpestre érkezőknek nem sikerült nagy karriert befutniuk nálunk, de amint visszatértek északabbra, maradandó élményekben lehetett részük. Molnár László edző a Frantisek Kunzót is a soraiban tudó Banská Bystricával vezeti a szlovák bajnokságot, míg a tavaly a Baník Ostravának eladott Radek Sloncík együttesével az élről várja a cseh bajnokság hét végén kezdődő második felét. Sloncík alapembere a Baníknak, de még ma is szívesen gondol vissza budapesti időszakára.
– Milyen emlékekkel távozott Újpestről?– Leszámítva, hogy hosszú ideig sérült voltam, egyetlen rossz szavam sem lehet a lilák vezetőire, a csapattársaimra és a szurkolókra – válaszolta érdeklődésünkre Sloncík. – Gyönyörű városban és legalább olyan szép stadionban játszhattam, s ha nálunk, Csehországban jóval profibbak is a körülmények, korántsem olyan rossz a magyar futball helyzete, ahogyan önöknél megítélik.– Van benne valami, ha csak azt veszszük, hogy önért nem keveset fizetett az Újpest, még azt hihetnénk, pénz van, vagy inkább volt bőségesen. De inkább arról beszéljen, hogyan került Ostravába!– Kérőkben nem volt hiány, a Baník mellett a Zizkov és a Drnovice is érdeklődött. Úgy láttam, Ostravában ütőképes csapat formálódik, ezért a Baníkot választottam, úgy tűnik, helyesen döntöttem. Vezetünk a bajnokságban, a tizenhatból tizennégy mérkőzésen játszottam, rúgtam két gólt, adtam négy gólpassszt, a sérülések pedig elkerültek, bár nekem illik óvatosan bánni az ilyen kijelentésekkel. Harmincegy évesen egy futballistának vigyáznia kell, főleg ha olyan a térde, amilyen az enyém is.– Úgy tudom, valóságos futballhisztéria dúl a városban.– Ha látná! Az emberek özönlenek a mérkőzéseinkre, s mivel ez a vidék a bányászatról híres, itt egy-egy meccs jelenti a kikapcsolódást. A tizenkilencezer férőhelyes stadionunkban rendre háromnegyed ház előtt lépünk pályára, s parádés a hangulat. Szurkolótáborunk legalább olyan fanatikus, mint az Újpesté vagy a Ferencvárosé. Ha tartani tudjuk a formánkat, nem is merem elképzelni, mi lesz itt tavasszal.
Legfrissebb hírek

Martínez nem változtatott a portugál kezdőcsapaton – így állnak fel a K-csoportban

Foci vb 2026
2 perce

Sucic távoli lövésével vezet Horvátország Ghána ellen – videó

Foci vb 2026
16 perce

Vasárnapi sportműsor: kezdődik a foci-vb egyenes kieséses szakasza

Minden más foci
29 perce

Tomori Győző a 11. idényét kezdi a Dabas edzőjeként; Pongó Máté Zalaegerszegen kosarazik tovább

E-újság
32 perce

Az angolok nem bírtak Panamával az első félidőben

Foci vb 2026
37 perce

Horvátország vezet Ghána ellen

Foci vb 2026
50 perce

A másik Lionel – Simon Zoltán publicisztikája

Foci vb 2026
1 órája

Zöld-foki ragyogás – Somogyi Zsolt jegyzete

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik