Ladvánszky György az új elnök

LPICZKY ÁGNESLPICZKY ÁGNES
2004.01.12. 21:46
Címkék
Új elnökkel futnak neki az új esztendőnek a ritmikus gimnasztikázók, hiszen a távozó Hajdu Miklós helyére hétfőn új vezetőt választott a közgyűlés. Az elnöki posztra egyetlen pályázó akadt, Ladvánszky György, az Országos Rádió és Televízió Testület tagja, akit egyhangúlag megválasztott a tagság. De hogyan akadt a sportág Ladvánszkyra? Vagy éppen Ladvánszky a sportágra?
– Igazából nem új keletű a kapcsolatom a Magyar Tornaszövetséggel és azonbelül a ritmikus gimnasztikázókkal – mondta Ladvánszky György. – Korábban jogászként tevékenykedtem, és számos sportügyem volt, amelyek során megismertem a sportág vezetését, és elmondható, hogy jó kapcsolatot tudtunk kialakítani.– Ezért kapott az alkalmon, és amikor megtudta, hogy Hajdu Miklós távozik az elnöki székből, megpályázta a pozíciót.– Nem egészen így történt. Megkeresés és több egyeztetés után mondtam igent, és örülök, hogy a tagság is a bizalmába fogadott. A szeptemberi világbajnokság mérföldkő volt a sportág életében, ám sajnos az eredmények nem úgy alakultak, ahogy remélték a szervezők. Most úgy érzem, új energiákat kell mozgósítani, lendületet kell vinni a ritmikus gimnasztikába, és talán én képes leszek erre.– A lendületen kívül, gondolom, anyagi támogatásra is szüksége van a sportágnak.– Ez olyannyira természetes és alapkövetelmény, hogy talán felesleges is beszélni róla. Elsődlegesen fontosnak tartom, hogy a magyar ritmikus gimnasztikát még inkább bevezessük a nemzetközi vérkeringésbe. S ne csak a versenyzők versenyeztetését biztosítsuk, hanem az edzői kar és a szakma is nagyobb szerephez jusson a sportágban.– Vagyis erősíteni szeretne a sportdiplomácián.– Jó lenne, és remélem, hogy az elkövetkező időszakban látványos eredményeket érünk el ezen a téren.– Az ORTT tagjaként mennyi ideje jut majd a sportéletre?– Azt hiszem, éppen annyi, hogy teljesen elmerülhessek a munkában.
Legfrissebb hírek

A múzeum nem elefántcsonttorony – Hosszú kávé Szanyi Brigittával

Képes Sport
6 perce

Visszatért az NB II-es Diósgyőrhöz Molnár Gábor – hivatalos

Labdarúgó NB II
7 perce

Svéd és francia éllovas a gólpasszlistán

Foci vb 2026
11 perce

Burián Gergely: A kialakult helyzethez képest legjobb döntést hoztam

Vízilabda
27 perce

Elérte célját – győzött az Ultra-Trail Hungary leghosszabb távján

Csupasport
38 perce

Osztrák jégkorongliga: magyar válogatott hátvédjével hosszabbított az FTC

Jégkorong
41 perce

Bajban a Dunaújváros FC, jelen állás szerint nem tud elindulni az NB III-ban

Labdarúgó NB II
48 perce

Dénes Ferenc: Társadalmi közmegegyezés szükséges a magyarországi olimpiához

Egyéb egyéni
59 perce
Ezek is érdekelhetik