Szenvedve nyert a Milan

MISUR TAMÁSMISUR TAMÁS
2003.12.06. 21:03
Címkék
Szenvedve nyert a "társlistavezető Milan a Serie A 12. fordulójának szombat délutáni nyitó mérkőzésén. A piros-feketék csaknem legjobb összeállításukban léptek pályára a Stadio Castellaniban az Empoli ellen, ám a remekül védekező hazai gárda az első félidőben gyakorlatilag helyzethez sem engedte jutni a góllövőlistát 12 találattal vezető Sevcsenkót és társait.
Kaká szerezte a Milan gyôztes gólját
Kaká szerezte a Milan gyôztes gólját
Kaká szerezte a Milan gyôztes gólját
Kaká szerezte a Milan gyôztes gólját
Kaká szerezte a Milan gyôztes gólját
Kaká szerezte a Milan gyôztes gólját
A képlet a szünet után sem sokat változott, ezért Ancelotti a 74. percben Pirlo helyett pályára küldte Kakát. A csere nyerő húzásnak bizonyult: mindössze hét perc elteltével a fiatal brazil fogta magát, és mintegy 28 méterről óriási bombát zúdított a hazai kapuba, eldöntve ezzel a három pont sorsát.
A Milan győzelme azt jelenti, hogy vasárnap este a Romának nyernie kell a Chievo ellen Veronában, ha a táblázat első helyén akar maradni. A bordó-sárgák elszántan készülnek az északi kirándulásra, különösen Francesco Totti van feldobva: a "farkasok” csapatkapitányát szombaton Haitin az év futballistájának választották, de ami még ennél is fontosabb, Michel Platini mondott róla dicsérő szavakat. "Totti olyan, mint egy labdazsonglőr, a nemzetközi mezőnyben csak Zidane-hoz hasonlítható, igaz, Zizou teljesítménye egyenletesebb, mint az olasz játékosé” – jelentette ki a Juventus és a francia válogatott egykori sztárja.
A másik érdekes vasárnapi mérkőzést Milánóban játsszák, néhány órával a Chievo–Roma csata előtt: az Inter – ha minden igaz, újra Christian Vierivel a soraiban – a Perugiát fogadja a San Siróban. "Christian felépült fájdalmas sérüléséből, én pedig a kezdőbe jelölöm, hiszen azt akarom, hogy a csapat hétről hétre minél kevesebbet változzon. Nyernünk kell a Perugia ellen ahhoz, hogy elmondhassuk magunkról: valóban a bajnokság nagycsapatai közé tartozunk” – jelentette ki Alberto Zaccheroni, az Inter mestere.

Tv: a Sport1 vasárnap 14.45-től az Internazionale– Perugia, 22.15-től a Chievo–Roma összecsapást közvetíti

A-liga
12. forduló, szombat délutáni mérkőzés:
Empoli–Milan 0–1 (Kaká 81.), Lazio-Juventus 2-0 (2-0) (Corradi 21., Fiore 45.)
Legfrissebb hírek

Szalma László utazhat Los Angelesbe

Olimpiai sztárok
4 perce

Superliga: UTA Arad–Csíkszereda

Minden más foci
10 perce

A magyar női puskásoknak sem ment jól az összetett a sportlövő Eb-n

Egyéb egyéni
11 perce

MLSZ: hétfőtől kaphatók a jegyek a finnek elleni felkészülési mérkőzésre

Magyar válogatott
22 perce

Nem úszták meg az északmacedón kézilabdabírók, maradt az eltiltás

Kézilabda
45 perce

Szoboszlai Dominik elmondta, a játékosok továbbra is bíznak Arne Slotban

Angol labdarúgás
47 perce

Novak Djokovics támogatja a bojkottra készülőket

Tenisz
51 perce

Román futball: két magyar Hagi első keretében

Minden más foci
56 perce
Ezek is érdekelhetik